Szczyl ponownie w gościach u Wojtka Mazolewskiego

Opublikowano: 27/04/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Szczyl ponownie współpracuje z Wojtkiem Mazolewskim. Tym razem przy okazji solowego projektu uznanego jazzmana i współtwórcy yassu, jakim jest „Yugen 2”. Stworzony wraz z młodym raperem singiel „Jestem Jestem Jestem” stanowi pierwszą zapowiedź tego albumu.

„Jestem Jestem Jestem” to, po ubiegłorocznym „Chowam w Sobie Więcej” kolejny utwór Wojtka Mazolewskiego, do którego nagrania gospodarz zaprosił Szczyla. Autor entuzjastycznie przyjętej „Polskiej Florydy” serwuje w utworze tym, na kapitalnej, aczkolwiek zmiennej i mocno zaskakującej warstwie muzycznej, serwuje równie udaną i w takim samym stopniu przykuwającą uwagę rapowaną zwrotkę. Poprzedzoną wokalnym popisem w wykonaniu samego Mazolowskiego oraz towarzyszącym artyście Beli Komoszyńskiej oraz Halszce Sokołowskiej. W skomponowaniu singlowego utworu „Jestem Jestem Jestem” wraz z Wojtkiem Mazolewskim udział wzięli natomiast gitarzysta Krzysztof Kawałko, grająca na pianinie Joanna Duda oraz Hubert Zemler przy perskusji.

„Nową płytę YUGEN 2 zaczynamy od deklaracji – JESTEM. Zaczynamy ją jak nowy dzień – z czystą głową i sercem, wdzięczni za to, że jesteśmy. Deklaracja JESTEM JESTEM JESTEM powtarzana jest tu na kształt mantry lub kołysanki. W tych prostych słowach kryje się wiele znaczeń. Dźwięki unoszą się w powietrzu, pozwalają bezpiecznie zanurzyć się w oceanie znaczeń, uczuć i emocji. Wszystko budzi się jeszcze raz, redefiniuje i szuka formy.”

– Wojtek Mazolewski

Wojtek Mazolewski album „Yugen 2” zaprezentuje 2 czerwca. Wydawnictwo w przedsprzedaży dostępne jest na stronie www.kulturalnysklep.pl.

(Fot. główna – kadr z video „Jestem Jestem Jestem”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: