Lauryn Hill zdradza dlaczego nie nagrała drugiego albumu

Opublikowano: 08/01/2021
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

25-go sierpnia 1998 Lauryn Hill dała światu cudowną rzecz! „The Miseducation of Lauryn Hill” uznano za jeden z albumów wszechczasów, przez Bibliotekę Kongresu Stanów Zjednoczonych wpisany został na Krajową Listę Nagrań, a sama Ms. Hill otrzymała za ten krążek pięć nagród Grammy spośród dziesięć przyznanych nominacji. Na stałe zapisując się tym na kartach historii muzyki! Dlaczego jednak tak utalentowana wokalistka i autorka ponadczasowego dzieła nigdy nie wypuściła drugiego albumu?

Odpowiedź przyszła dopiero kilka dni temu, a udzieliła jej sama Lauryn Hill! W wywiadzie dla magazynu Rolling Stone artystka przyznała, że ze strony wytwórni odpowiadającej za wydanie „The Miseducation of Lauryn Hill” nigdy nie padła propozycja nagrania drugiego albumu:

„Najdziwniejsze jest to, że nikt z mojej wytwórni nigdy do mnie nie zadzwonił i nie zapytał, jak możemy pomóc Ci w stworzeniu kolejnego albumu, NIGDY… NIGDY. Powiedziałam nigdy? NIGDY! W przypadku 'The Miseducation’ nie było precedensu. W większości miałem swobodę odkrywania, eksperymentowania i wyrażania się. Po 'The Miseducation’ pojawiło się mnóstwo przeszkód, polityków, represyjnych programów, nierealistycznych oczekiwań i sabotażystów WSZĘDZIE. Ludzie włączyli mnie do swoich własnych opowieści o ICH sukcesach odnoszących się do mojego albumu, co bardzo mnie irytowało i przez co uważano mnie za wroga”.

Labelem odpowiedzialnym za wydanie płyty zawierającej takie przeboje jak „Doo Wop (That Thing)”, „Ex-Factor” czy „Everything Is Everything”, i płyty która w pierwszym tylko tygodniu od premiery sprzedała się w ilości 422 624 egzemplarzy była Columbia Records do spółki z Ruffhouse Records. Obecnie album Lauryn Hill uznawany jest za ikoniczny materiał z pogranicza neo-soulu, R&B i hiphopu. Łącznie „The Miseducation of Lauryn Hill” zakupiło 8 milionów w samych Stanach, a ponad 20 milionów na całym świecie, co czyni krążek ten jednym z najlepiej sprzedających się wydawnictw muzycznych wszechczasów.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: