Liroy, Schafter, Dizkret i VNM pytają „Co u Ciebie?”

Opublikowano: 21/10/2021
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

To zdaje się wiemy już wszystko. Tajemnicze grafiki z ksywami raperów znalazły już swoje oficjalne wyjaśnienie. A jedna z tych grafik właśnie zmaterializowała się w postaci premierowego singla. Ta, na której razem wymienieni zostali Liroy, Schafter, Dizkret i VNM!

Liroy, Schafter, Dizkret i VNM nagrali wspólnie utwór „Co u Ciebie?” Podkład do tego spotkania reprezentantów tak różnych muzycznych światów zapewnił z kolei Waco. Co natomiast w tym numerze cieszy najbardziej to oczywiście rapujący obok siebie Liroy i Dizky. Zwrotki praktycznie nie aktywnych rapowo oldschoolowców sprawnie uzupełniają Schafter i VNM. Kawałek „Co u Ciebie?” to jednocześnie przelot przez cztery pokolenia polskiego hiphopu! Każdy z tych raperów okres swojej wydawniczej aktywności zaliczył w innym przedziale czasowym, co również sprawnie ukazuje samą ewolucję naszego rodzimego rapu. Sam klip do tego numeru powinien pojawić się w sieci jeszcze w dniu dzisiejszym.

„Co u Ciebie?” stanowi zarazem pierwszy singiel zapowiadający, jak już wiemy, „De Nekst Best Mixtape 2”. Potwierdziły się tym samym nasze domysły, że wspomniane grafiki zapowiadają to właśnie wydawnictwo. Wiemy już również, że oprócz wyżej wymienionych raperów, numery na tą płytę nagrali także Ten Typ Mes, Peja, Rip Scotti, Te-Tris, Wini, Zeamsone, Fontam, Opał, Onar, W.E.N.A., Jotuze, Vix.N, Gverilla, Deys, Łona, Przyłu Żyt Toster, Bilon, Fukaj, O.S.T.R., donGURALesko, Kabe, Joda, Siles, Pono i Wdowa. Wymieni pojawiają się w zaskakujących kooperacjach. Jakich? Sprawdzicie w tym miejscu. Beaty pod te nagrywki dostarczyli natomiast tacy producenci jak:  LOAA, DJ 600V, The Returners, Faded Dollar$, Jajonasz, Megot, Kixnare, Gibbs oraz wspomniany Waco. Preorder „De Nekst Best mixtape 2” wystartować powinien jeszcze w dniu dzisiejszym. Wraz z premierą klipu do utworu „Co u Ciebie?”. O wszystkim jednak najlepiej opowie Wam sam pomysłodawca całego projektu, czyli nikt inny, jak oczywiście VNM:

„Witam wszystkich po tygodniu ciszy. To już ostatnia z infografik i jak wielu z Was się domyśliło owe infografiki zapowiadały De Nekst Best Mixtape 2 czyli projekt, który spędzał mi i całej ekipie sen z powiek od 8 miesięcy. To zdecydowanie największy i najtrudniejszy projekt jaki dane nam było tworzyć, a ja podejmując rolę producenta wykonawczego tego tejpu miałem tym razem aż 63 (!!!) artystów do „ogarnięcia” i umówmy się – nie są to ziomeczki z bloku dogrywające się w tydzień bo każdy z nich ma swoje kariery i wiadomo, żyćko. Oczywistym jest również fakt, że obecnie nie nam takiej pozycji w rapie jaką miałem 5 lat temu gdy wydawaliśmy pierwszą część tej kompilacji więc zaczynając dzwonić do tych wszystkich osób w lutym tego roku nie miałem pojęcia jak zareagują – okazało się, że nie było ani jednej osoby, której nie zainteresowałby pomysł ponadpokoleniowego mixtejpu i nikt nie powiedział mi „sorry stary”, to było miłe uczucie, tak jak kiedyś nawijałem – ‚real recognize real, ewidentnie’. Parę osób wykruszyło się z projektu z wielu różnych powodów, ale nikt nie odmówił po odebraniu ode mnie czy ‚preziego’ DNB telefonu, szacunek. Więcej szczegółów oczywiście wkrótce, tymczasem jutro pierwszy klip promujący to bezprecedensowe wydawnictwo i start preorderu, liczę na Was, że nasza ciężka praca będzie doceniona bo bez kitu czasem nie wiedzieliśmy jak się nazywamy. Koniec ciszy, do usłyszenia jutro”.

VNM o „De Nekst Best Mixtape 2”

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: