Łona x Konieczny x Krupa prezentują pierwszy singiel

Opublikowano: 18/07/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Łona po trzech latach milczenia wraca z nowym projektem. Tym razem jednak bez produkcyjnego wsparcia Webbera, a w kooperacji z Andrzejem Koniecznym i Kacprem Krupą – muzykami z zespołu Siema Ziemia. Efekt tej współpracy w postaci koncept-albumu „TAXI” doczekał się właśnie pierwszego singlowego zwiastunu. Zobrazowanego teledyskiem utworu „Żeby nie skłamać”.

„TAXI”, projekt, przy którym Łona połączył siły z muzykami Andrzejem Koniecznym i Kacprem Krupą, wytwórnia Def Jam Recordings Poland zapowiedziała przed trzema tygodniami. Wówczas też przedstawiono zarys konceptualnego albumu. Pierwszego w karierze dyskografii Adama Zielińskiego, nad którym nie pracował także Andrzej Mikosz. W pełni natomiast orbitującego wokół tematu TAXI z tekstami wyrastającymi albo z własnych czy zasłyszanych historii z taksówek, albo z rozmów z kierowcami, prowadzonych przez Łonę i Zuzannę Głowacką w ramach prac nad płytą. Jak zaznaczają jednak twórcy – nie jest to reportaż.

„Chciałem zrobić płytę o taksówkarzach, a wyszła mi najbardziej osobista wypowiedź w karierze”

– Łona

Łona, Konieczny i Krupa w dniu dzisiejszym z kolei zaprezentowali pierwszy singiel zwiastujący „TAXI”. Utwór zatytułowany „Żeby nie skłamać”, który postrzegać możemy jako opowieść o wspólnym milczeniu, mogącym przerodzić się w relację. Dodatkowo zobrazowaną teledyskiem luźno inspirowanym filmem „Noc na ziemi” Jima Jarmusha, a z Marcinem Czarnikiem i Anną Januszewską w rolach głównych. Stanowiącym zarazem pierwszą część fabularno-dokumentalno-animowanego cyklu promującego nadchodzące wydawnictwo-podróż, w którą Łona x Konieczny x Krupa chcą zabrać odbiorcę.

„TAXI” wraz z premierą singla „Żeby nie skłamać” trafiło również do przedsprzedaży na strony defjam.pl i sklep.dobrzewiesz.net. Przy okazji poznaliśmy więc i zawartość płyty nagranej przez trio Łona x Konieczny x Krupa. A znajdzie się na niej jedenaście utworów, których tytuły sprawdzicie poniżej, a które w komplecie usłyszeć będziemy mogli 11 października, gdy album „TAXI” ujrzy światło dzienne.

Łona_x_Konieczny_x_Krupa_TAXI_album_okładka

Łona x Konieczny x Krupa – TAXI

 1. NIE POSZEDŁEM
 2. JEDZIESZ
 3. KOCYK
 4. BIEGNIJ!
 5. GODZINA WILKA
 6. KIMAJ
 7. KIEDYŚ TO BYŁO
 8. KOLĘDA
 9. 10 PYTAŃ
 10. PAN DAREK (ft. Siema Ziemia)
 11. ŻEBY NIE SKŁAMAĆ

(Fot. główna – autor: Andrzej Konieczny/mat. prasowe Def Jam Recordings Poland)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: