Łysonżi, Kuba Knap, WCK i Wilku WDZ to „Underground Kingz”

Opublikowano: 17/04/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Wspólny album Łysonżiego Dżonsona i Kuby Knapa nabiera rumieńców za sprawą drugiego, promującego go singla. „Underground Kingz” to solidna dawka braggi, w której gościnnie pojawiło się WCK oraz Wilku WDZ.

Czy spodziewaliśmy się wspólnego projekty Łysonżiego i Kuby Knapa? Nie. Czy potrzebowaliśmy go? Bardzo! Ze swoim preferencjami względem rapu nie kryjemy się wcale. Nikogo zatem dziwić nie powinno, że cieszy nas współpraca dwóch mocno zakorzenionych w hip-hopowej kulturze MC. Co więcej, mowa tu o raperach, którzy lirycznie plasują się w ścisłej czołówce naszej sceny. Dowodem na to był numer „Ptaki lecą kluczem”, czyli pierwszy singiel z ich albumu „Pobierz napisy”.

Jeśli jednak myśleliście, że płyta Łysonżiego i Knapa będzie utrzymana w jednym klimacie, to myliliście się. Wypuszczony dziś numer „Underground Kingz” to, w odróżnieniu od „Ptaki lecą kluczem”, bragga, do której bit stworzył Młody. Co ciekawe, założyciel labelu NUMER OSIEM odpowiedzialny jest również za wygenerowany przy pomocy AI obrazek do utworu. O genezie swojego udziału w przedsięwzięciu mówi następująco:

Gruba obsada, jest Hip-Hop! Oprócz bitu zająłem się również obrazem. Niedawno zacząłem zgłębiać możliwości AI w temacie ilustracji, ponieważ potrzebowałem tego do swojego projektu. Akurat odwiedził mnie Kuba, zobaczył co przygotowuję i po czasie odezwał się, żebym spróbował zilustrować „Underground Kingz”. I tak już poszło…”

– Młody

„Underground Kingz” to numer wyjątkowy również dzięki zaproszonym do niego gościom. Pojawiają się w nim bowiem legendarny Wilku WDZ oraz członkowie WCK. Do pełni szczęścia i warszawskiego składu w komplecie zabrakło jedynie Skrubola. Brak ten można jednak osłodzić obecnością Kaietanovicha, któremu ostatnio dużo bardziej po drodze z kamerą niż mikrofonem w dłoni.

O czym jest „Underground Kingz”? Łysonżi ujmuje rzecz następująco:

„W tym utworze każdy z nas podkreśla, że jest niezależną jednostką i własnym szefem, jak również, że nie zamierzamy zwalniać. Pieprzyć szary beton – a to najlepszy przykład mocnego hiphopowego cementu: Łysonżi, WCK, Wilku WDZ. Pobierz napisy.”

– Łysonżi

(Fot. główna – źródło: mat. prasowe Aloha Entertainment)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: