Mario Kontrargument potknął się na Laiku?

Opublikowano: 02/01/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

I kiedy od paru lat byliśmy już pogodzeni, że seria „Level Up” została zakończona, dzień przed Sylwestrem w sieci pojawia się… „Level Up”. Scena zostaje podsumowana, jak zwykle. Na bicie BobAir, jak zwykle, ale za mikrofonem Laika zastąpił Mario Kontrargument.

Przez 10 lat, rok w rok, czekaliśmy na 30 grudnia, żeby dostać coroczne podsumowanie polskiej sceny rapowej. Zapewniali nam je regularnie BobAir i LaikIke1 w postaci serii numerów „Level Up”. Niestety w 2018 roku formuła się wyczerpała i „Level Up 10” okazał się być ostatnim, nagranym przez w/w duet.

Przez te cztery lata zdążyliśmy się już pogodzić z końcem punktowania sceny przez Laika i BobAir’a. 30 grudnia 2023 roku, ku zaskoczeniu słuchaczy, w sieci pojawił się jednak nowy „Level Up”. Na bicie klasycznie BobAir, ale za mikrofonem tym razem stanął Mario Kontrargument. Zmiana kontrowersyjna, bo jednak seria kojarzy się nieodzownie z Laikiem. BobAir i Mario mogli zatytułować numer inaczej, jednak ta się nie stało i ten drugi będzie teraz musiał zmierzyć się z porównaniami do reprezentanta Almost Famous.

Czy Mario dźwignął ciężar? Według nas tak w połowie. Niby jest zabawnie, niby scena jest punktowana, jednak całość brzmi zachowawczo. Laik to jednak jeden z hetmanów podziemia, do którego do dziś niewielu ma podjazd. Jeśli już tykać klasyk i porywać się na jego, poniekąd, kontynuację, to trzeba to zrobić zdecydowanie mocniej, a już na pewno nie bać się personalnych wycieczek w kierunku konkretnych raperów.

Pierwsze koty za płoty. „Level Up” w wykonaniu BobAir’a i Mario Kontrargumenta poszedł w świat. Liczymy, że skoro już legendarny projekt został zreanimowany w nowym składzie osobowym, to za rok doczeka się kontynuacji, który pozamyka usta krytykom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: