Westside Gunn, Conway i The Alchemist wypuścili „Hall & Nash 2”

Opublikowano: 02/01/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Westside Gunn i Conway The Machine zanim wystrzelili ze swoimi solowymi karierami, a co z tym związane, stali się rozpoznawalnymi na całym świecie reprezentantami Griselda Records, nagrali dwie części albumu „Hall & Nash”. Pierwsza ujrzała światło dzienna. Drugą natomiast, za której brzmieniem stoi The Alchemist, wydano jednak dopiero teraz.

„Hall & Nash” to utrzymany w mixtape’owej formie album, który Westside Gunn i Conway The Machine wypuścili w 2015. Materiał, na którym znalazły się bity Camoflauge Monka, Daringera i K Sluggah, ukazał się w czasie, gdy przyrodni bracia z Buffalo dopiero walczyli o zdobycie swoich wysokich pozycji w rap grze. Udało się już to chwilę później. W 2017 roku Griselda Records związała się bowiem kontraktem z Shady Records. Co z kolei znacznie ułatwiło załogantom gangsterskiego labelu w trafianiu do coraz większej grupy słuchaczy. W międzyczasie Westside Gunn i Conway The Machine zdążyli jeszcze nagrać „Hall & Nash 2”. Tym razem w całości na produkcjach, których autorem jest The Alchemist. Inne plany wydawnicze uniemożliwiły jednak wydanie albumu przed sześcioma laty. Stało się to dopiero teraz. Dokładnie, to na dwa dni przed końcem 2023 roku. Wówczas „Hall & Nash 2”, jako „The Original Version”, trafił do serwisów streamingowych. A album, pod którym wspólnie podpisali się Westside Gunn, Conway The Machine i The Alchemist, jako rarytas dla fanów, wydano również na kompakcie, winylu i kasecie magnetofonowej.

Z kolei sam Uncle Al już teraz zapowiedział, że na rok bieżący wraz z raperami z obozu Griselda planuje nagrać nową, oficjalną już wersję „Hall & Nash 2”. A w stworzeniu albumu udział ma wziąć, tym razem, także Daringer.

„Kiedy po raz pierwszy nawiązałem współpracę z Westside Gunnem i Conway’em, pierwotny plan zakładał nagranie taśmy Hall & Nash 2. Od pierwszego dnia w laboratorium wiedziałem, że potrzebuję tych gości na moich bitach bardziej, niż oni moich beatów. To gówno wyszło jak szalone, pewnego dnia spotkali się ze ScHoolboy’em Q u mnie i zrobili jeden numer. Wiedzieliśmy, że mamy coś dobrego. Kiedy kończyliśmy projekt, podpisali umowę z Shady. Skończyło się na zmianie planu wypuszczenia H&N2 i z biegiem czasu wykorzystaliśmy niektóre utwory do różnych celów, ale kilka utworów nigdy nie wyszło, a oryginalna wersja albumu nigdy nie została wydana. Teraz po raz pierwszy Original Version Hall & Nash 2 zostanie wydana na CD, płycie winylowej i taśmie (…). W przyszłym roku ja, Daringer, Wes i Conway przygotujemy już oficjalny HALL & NASH 2. Zostaliście ostrzeżeni”.

– The Alchemist

Westside Gunn, Conway The Machine, The Alchemist - Hall & Nash 2 - The Original Version - album cover art

Westside Gunn, Conway The Machine, The Alchemist – Hall & Nash 2: The Original Version

  1. Introduction
  2. Ray Mysterio
  3. Fork In The Pot feat. ScHoolboy Q
  4. Michelangelo
  5. 94 Ghost Sh*t
  6. Pete VS Andre
  7. F*ck & Get High
  8. Judas
  9. Hall & Nash 2
  10. Halal* (Bonus Track)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: