Method Man i Raekwon w singlu Petera Rosenberga

Opublikowano: 18/05/2021
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Peter Rosenberg to bezsprzecznie ikona hiphopu. Postać tą powinien kojarzyć każdy fan rapu, w szczególności tego nowojorskiego. A jeśli jakimś cudem współprowadzący kultowej audycji radiowej w Hot 97 jest dla kogoś anonimowy, to właśnie nadarza się bardzo dobry sposób, by ten stan rzeczy zmienić.

W rapowej grze czterdziestojednoletni Peter Rosenberg obecny jest ponad połowę swojego życia. Od kilkunastu lat natomiast gość w legendarnej stacji Hot 97 w Nowym Jorku współprowadzi jedną z najpopularniejszych, hiphopowych audycji na Wschodnim Wybrzeżu. Chodzi oczywiście o codzienne, The Hot 97 Morning Show. Z czasem przemianowane na Ebro in the Morning, którego prowadzącymi są również Ebro Darden oraz Laura Stylez. Sam Peter Rosenberg prowadzi z kolei także swoją indywidualną, niedzielną audycję Real Late With Rosenberg. Ta informacja jest szczególnie istotna w kontekście niniejszego newsa. Ponieważ „Real Late” to również tytuł debiutanckiego albumu Petera Rosenberga.

„Real Late” to produkcyjne wydawnictwo, na które zaproszeni zostali poważni zawodnicy prezentujący te bardziej klasyczne i trueschoolowe podejście do rapu. Peter Rosenberg na swoim pierwszym tego typu wydawnictwie zebrał zatem tych raperów, którzy zamieszanie robili w starej szkole, jak i tych, którzy kojarzeni są już z tą nową. Wszystkich łączą natomiast te klasyczne, rapowe „backpacki”. No a kto się w tym gronie znalazł? Westside Gunn, Styles P, Smoke DZA, Roc Marciano, Mayhem Lauren, Crimeapple, Jim Jones, Homeboy Sandman oraz solidna reprezentacja Wu-Tang Clanu w osobach Method Mana, Raekwona, Ghostface’a Killah oraz najmłodsza reprezentacja z Long Island, czyli 2nd Generation Wu. A to i tak nie wszyscy zaproszeni na „Real Esate”.

Warto przy tym wszystkim pamiętać, że nie jest to producencki album Petera Rosenberga. Sławny DJ z Hot 97 pełni tutaj, nie jako, rolę kuratora tego wydawnictwa. Rosenberg odpowiada za wybór raperów jak i producentów, którzy dostarczyli tym MC’s swoje beaty. Tym sposobem, na „Real Estate” swoją obecność odnotowują również, między innymi, DJ Skizz, Buck Dudley, Disco Vietnam, Graymatter oraz Buckwild.

Singlem zapowiadającym projekt Petera Rosenberga jest natomiast numer „Next Chamber”, który wspólnie nagrali wspomniani Mr. Meth i The Chef. Raperom z Shaolin towarzyszy w tym numerze również Willie the Kid. Dla niewtajemniczonych: Willie jest młodszym bratem LA The Darkmana. A tego z MC kojarzyć powinni wszyscy fani rapu spod znaku Wu, których zainteresowanie Clanem wybiegło dalej niż obserwacja poczynań jedynie frontmanów legendarnej ekipy. Chociaż i na ich albumach Darkman regularnie się udzielał.

Wcześniej zaprezentowaną zapowiedzią albumu „Real Estate” był z kolei numer „Stain” powstały w kooperacji z Westside Gunnem. Pierwsze długogrające wydawnictwo, pod którym podpisał się Peter Rosenberg na rynku ukaże się 4 czerwca. Pełną tracklistę albumu „Real Estate” natomiast znajdziecie poniżej.

Peter Rosenberg – Real Late

1. Real Late feat. Vel the Wonder (prod. by DJ Skizz)
2. Stain feat. Westside Gunn (prod. by JR Swiftz and Bvlvm)
3. S.R.D. feat. Styles P, Ransom, Smoke DZA (prod. by Buck Dudley)
4. Marcus Smart feat. Flee Lord and Stove God (prod. by Zoomo)
5. Hallways feat. Roc Marciano and Flee Lord (prod. by Disco Vietnam)
6. Mind Over Matter feat Jay NiCE and Eto (prod. by Benji Socrate$)
7. Next Chamber feat. Method Man, Raekwon, and Willie the Kid (prod. by Graymatter)
8. Words of Meyhem feat. Mayhem Lauren (prod. by Buckwild)
9. Snake Eyes feat. Ghostface Killah, Crimeapple, and Jim Jones (prod. by Disco Vietnam)
10. Midnight Sunday feat. Rasheed Chappell (prod. by Buckwild)
11. Wu Generation feat. 2nd Generation Wu (prod. by Disco Vietnam)
12. I Want It All feat. Fly Anakin and Nickelus F (prod. by Graymatter)
13. Dear feat. Homeboy Sandman (prod. by Grimm Doza)

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: