Mielzky i Pers nagrali album „Do Tańca i Do Różańca”

Opublikowano: 03/04/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Ten projekt po prostu musiał powstać. Od Fyrtla, przez UNDĘ, aż po „I JEST TO MOŻLIWE mixtape”. Muzyczne ścieżki Mielzky’ego i Persa przecinają się od lat. Młody Ryszard Kalisz i Albatros z Lipna nagrali więc wspólnie album „Do Tańca i Do Różańca”, będący naturalną wypadkową nie tylko muzycznej przyjaźni. „Spokojnie bracie” to natomiast pierwsza odsłona wydawnictwa, które ukaże się nakładem labelu 2020.

Zeszłoroczny “I JEST TO MOŻLIWE mixtape”, projekt, który wspólnie firmowali Dwa Sławy, The Returners, Mielzky i Pers, naszym zdaniem stanowił jedno z bardziej udanych wydawnictw 2023 roku. Bardzo więc cieszy świeżo podana informacja, że dwójka wymieniona jako ostatnia postanowiła pójść za ciosem i zacieśnić muzyczną współpracę. Jako pierwszy efekt wspólnie podjętych działań zaprezentowano wyprodukowany przez Persa singiel “Spokojnie bracie”, o kojącym zarówno tytule jak i zawartości. Reżyserem obfitującego w piękne plenerowe zdjęcia teledysku jest z kolei Szerszeń.

“Do Tańca i Do Różańca”, album za którym wspólnie stoją Mielzky i Pers to szesnaście premierowych utworów z muzyką Marcela oraz jednym bitem podrzuconym przez The Returners. Natomiast sam tytuł płyty, o jej zawartości, mówi w zasadzie wszystko. Mamy tu bowiem to, czego dusza zapragnie – śmiech, płacz, upał i chłód, święto i codzienność. A przede wszystkim unikalny vibe, którego nie da Wam żaden inny duet w polskim rapie. Wydawcą płyty jest oczywiście 2020 label, a jej premiera wypada dokładnie w piątek 17 maja. Preorder dostępny jest na stronie www.dotancaidorozanca.com.

GRUBY MIELZKY, PERS
- DO TAŃCA I DO RÓŻAŃCA - okładka

(Fot. główna – autor: Szerszeń / źródło: mat. prasowe 2020)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: