Miętha i Ero dają „25 powodów”, by sprawdzić ten singiel

Opublikowano: 31/10/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Miętha, czyli duet Skip & AWGS oraz zaproszony na gościnną zwrotkę Ero JWP nagrali wspólnie „25 powodów”. Mocny, konkretnie rapowy banger z kapitalnym wręcz bitem, uzupełniony cuty’ami i scratchami przez DJ’a Falcon1’a, a promujący, już nie do końca, rapowy „Mięthlik”.

„Mięthlik” to czwarty już longplay duetu Miętha. Album zatytułowany adekwatnie do tego, co zawarli na nim Skip i AWGS. Na następcy „36,6” z 2021 znajdziemy bowiem muzyczny, jednak nie wymykający się spod kontroli twórców, istny galimatias. Otrzymujemy więc Mięthę osadzoną w różnych brzmieniowo rejonach. „Mięthlik” rozpoczyna się wczutego, zaśpiewanego i podszytego elektroniką „Dzień dobry”. Po tym przywitaniu się, Skip i AWGS od razu zabierają słuchaczy na „Drift Car”, czyli mocno trapową jazdę. A dalej Miętha robi już, co chce. Skip i AWGS eksplorują różne muzyczne gatunki. „Mięthlik” to bardzo dużo nowoczesnych, aktualnie popularnych brzmień, soulowego vibe’u, wokalnych popisów i miłych dla ucha melodii. Wszystko to blisko trzyma się popu, jednak tego ambitnie zrealizowanego. Trochę łapie się z elektroniką, niekiedy też z gitarami. Przede wszystkim jednak, ten muzyczny kolaż nagrano na wysokim poziomie, który prezentują Skip i AWGS. A to sprawia, że „Mięthliku”, chociaż nie stricte rapowego, słucha się dobrze.

Miętha jednak, do czego zmierzamy, na wydanym 27 października albumie „Mięthlik” zamieścił numer, który z pewnością do gustu przypadnie wszystkich entuzjastom klasycznie brzmiącego rapu. Jest to kawałek zatytułowany „25 powodów” z kapitalnym wręcz bitem AWGS’a. Aż chciałoby się od tego producenta więcej podkładów utrzymanych w takiej właśnie stylistyce. Skip natomiast produkcję tą podzielił z Ero. Obecność Erosa na płycie „Mięthlik” odebrać z kolei można za formę podziękowania za kapitalne refreny nagrane przez Skipa, zarówno na „Elwisa Picasso”, jak i „Eroizm”. Powstały w tym składzie numer, scratchami i cutami dopełnił drugi reprezentant JWP, czyli, rzecz jasna, DJ Falcon1. A my otrzymaliśmy doskonałe „25 powodów”, by sprawdzić cały „Mięthlik”, którego tracklistę i odsłuch znajdziecie poniżej. Nowy album duetu Miętha w wersji fizycznej znajdziecie na miethashop.pl.

Miętha-Mięthlik-album-okładka

Miętha – Mięthlik

 1. Dzień dobry
 2. Drift Car
 3. Pewna
 4. Ostatni sex
 5. Nieść Vibe ft. Vito Bambino
 6. Szkoła latania ft. Joachim
 7. Goń ft. Margaret
 8. Parę słów
 9. Skacz do tego
 10. Naszyjnik
 11. 25 powodów ft. Ero JWP, DJ Falcon1
 12. FIU

(Fot. główna – kadr z video „25 powodów”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: