Mistrzostwa Polski DJ’ów IDA 2024 odbędą się w Poznaniu

Opublikowano: 25/06/2024
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Największa impreza turntablistyczna w Polsce nadchodzi wielkimi krokami. IDA 2024 powered by TECHNICS odbędzie się już w sierpniu na poznańskim Nocnym Targu Towarzyskim. Kto tym razem zdobędzie medale w kategoriach scratch, show oraz party rocking?

Turntablism trochę nie jest jak piłka nożna, ale też trochę jest. Nie jest, bo nasi reprezentanci na różnych zawodach są faworytami i zajmują wysokie miejsca. Jest, bo też powoduje u nas łzy, tyle że łzy szczęścia. Poczucie dumy do naszych serc, zgarniając medale różnych kolorów, wlewali w różnych latach DJ Eprom, Chmielix, Needlework Scratch Crew, Falcon1, Voitek Noir, Tas, DJ Vazee czy DJ Funktion. Nic więc dziwnego, że z nieukrywaną ekscytacją czekamy na tegoroczną edycję IDA 2024.

IDA – czyli – International DJ Association wywodzi się bezpośrednio z International Turntablist Federation (z siedzibą w San Francisco), która dla wielu była międzynarodową organizacją zrzeszającą DJ-ów z całego świata. Jej głównym celem była promocja turntablizmu, czyli wykorzystania gramofonu jako instrumentu muzycznego. ITF miał swoje przedstawicielstwa w ponad 15 krajach. Jednak w 2006 roku federacja zawiesiła swoją działalność na rzecz powołania Międzynarodowego Stowarzyszenia DJ-ów IDA z siedzibą w Krakowie. Powstanie IDA było przyczyną koniecznych zmian, które miały na celu uatrakcyjnienie i unowocześnienie konkursu ITF. W 2006 roku agencje federacji działające na całym świecie zdecydowały się na reformę, która doprowadziła do powołania nowej organizacji o nazwie International DJ Association, która rozpoczęła swoją działalność 1.1.2007. Ten dzień uważany jest za początek nowej, znaczącej ery w historii turntablizmu.
3 sierpnia 2024 roku odbędzie się polska edycja IDA podczas której zostaną wyłonieni mistrzowie w trzech kategoriach scratch, show oraz party rocking. Zwycięzcy wezmą udział w światowych mistrzostwach które odbędą się pod koniec tego roku.

Mistrzostwa Polski Dj’ów IDA 2024 odbędą się 3 sierpnia w Poznaniu, na terenie Nocnego Targu Towarzyskiego. Informacja o biletach na to wydarzenie pojawi się w wkrótce.

Mistrzostwa Polski Dj’ów IDA 2024 Powered by TECHNICS

Kiedy? 03.08.2024
Gdzie? Nocny Targ Towarzyski, Poznań, ul. Kolejowa
Bilety: TBA

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: