Młody singlem „Prosty Chłop” przedstawia swoje „Modus Operandi”

Opublikowano: 30/01/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Młody świętuje w dniu dzisiejszym swoje 40. urodziny. Prezent natomiast to słuchacze otrzymują od solenizanta. Jest nim luźny singiel „Prosty Chłop”. Prezentujący aktualną formę Młodego. Jak i stanowiący zapowiedź nadchodzącego „Modus Operandi” rapera i producenta. Konceptualnego materiału łączącego w sobie rapowy album, film i słuchowisko. A opowiadający historię seryjnego mordercy, którego polem działania jest mroczna i deszczowa Warszawa. W Rzeźni robi się coraz ciekawiej!

Młody, pomiędzy wypuszczaniem kolejnych „Pocztówek z Rzeźni”, zaprezentował właśnie premierowy singiel „Prosty Chłop”. Utwór, w którego nagraniu udział wzięli także IVO i DJ Ben przedstawia nam spojrzenie czterdziestolatka na dzisiejszy świat. Świat, jak zauważa sam autor, w którym wiara w człowieka nie jest popularnym trendem. A wiara w siebie natomiast, jest bardzo często nieosiągalnym szczytem. Singlowi „Prosty Chłop” towarzyszy także specjalnie przygotowana wizualizacja. Istotna dla wspomnianego na wstępie „Modus Operandi”. Po raz pierwszy zobaczyć możemy w niej bowiem sposób, w jaki wykreowana zostanie przez Młodego mroczna Warszawa w stylu Gotham City, w której toczyć będzie się historia stanowiąca oś nadchodzącego albumu. Autorem video także jest Młody, który przy pracy nad klipem korzystał z możliwości Sztucznej Inteligencji.

„Początkowo numer miał całkiem inny kształt, tytuł, bit i miał skończyć w szufladzie, ale najważniejsze jest dzieło…Zrozumiałem to podczas prac nad płyta S.E.N. Całkiem udane dzieło kilkudziesięciu utalentowanych osób, patrząc na efekt końcowy.
W tym przypadku jest podobnie, Mati (asthma) wpadł na spontanie do rzeźni i nagrał swoje linijki pod bit, ja nagrałem później swoje i trening zrobiony. Jakiś czas później zacząłem lecieć te wersy pod nowy bit i w momencie mnie wchłonął. Poszedłem w inną stronę i dorzuciłem drugą 16 i słuchałem, dłubałem, dłubałem, słuchałem…Dziś numer ma piękne cuty Dja Ben’a, smaczki klawiszowe Ksawerego, gitarowe Aleksego i wokalne podkreślenie “message” przez IVO, a w listopadzie robiliśmy jakiś spontaniczny numer. Trust in the proces…”

– Młody

„Prosty Chłop” to, jak już zaznaczyliśmy, luźny singiel, sygnalizujący jedynie trwające prace nad wydawnictwem „Modus Operandi”. Jak zaznacza sam Młody, materiału trudnego do jednoznacznego zdefiniowania. Najlepiej zatem będzie, jeśli swoje „Modus Operandi” opisze Wam sam autor.

„MODUS OPERANDI – to definicja N8, album…film…słuchowisko, sam mam problem z określeniem tego projektu. Fikcyjna historia w głównej mierze oparta o narrację, ale mówię również z perspektywy postaci pojawiających się na przestrzeni całego tworu. Aby nadać postaciom realnego wymiaru role będą odegrane w sferze wokali przez odpowiednio dopasowanych gości.
Do takiego formatu podchodziłem pierwszy raz jakoś w 2011 roku, ale nie byłem gotowy, głównie pod kątem lirycznym. Wtedy projekt miał inna tematykę. Inspiracją był film Crash i chciałem pokazać jak bardzo jesteśmy od siebie zależni. Projekt nie powstał, ale pomysł ciągle siedział w głowie. MODUS OPERANDI to historia seryjnego mordercy opisana w 15 numerach. Historia jest bardzo skondensowana, bo dzieje się na przestrzeni 30 lat około, a do opisania całości używam 480 wersów. Długi czas myślałem o zrobieniu niemego filmu prowadzonego muzyką. W tym momencie jestem jeszcze za mały na taki projekt jak film, ale znalazłem idealne rozwiązanie na obraz, którym się mocno jaram. Zacząłem eksplorować możliwości sztucznej inteligencji. Uczę się obecnie pisania odpowiednich promptów do tego projektu i wiem, że całość będzie zilustrowana z pomocą AI. Projekt ujrzy światło dzienne w tym roku. Śledź nasze sociale, aby być na bieżąco…”

– Młody

(Fot. główna – kadr z video „Prosty Chłop”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: