Nastaw „Radary”, bo nadchodzi STRATA

Opublikowano: 08/03/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Kosi, Hades i 2k88, wcześniej znany jako 1988 założyli zespół STRATA, o czym dowiedzieliśmy się niecały rok wcześniej. Dzisiaj natomiast sprawdzić możemy pierwszy singiel zwiastujący album, który wyżej wymieniona trójka nagrała wspólnie.

STRATA objawiła nam się w kwietniu poprzedniego roku. Wówczas Kosi, Hades i 88 ujawnili, że rozpoczynają prace nad wspólnym projektem. Te, najwyraźniej, właśnie dobiegły końca, gdyż w sieci pojawiły się „Radary”. Pierwszy singiel zwiastujący album, którego przedsprzedaż rozpocząć ma się już wkrótce. Sam projekt natomiast, za którym wspólnie stoją Kosi, Hades i 2K88 przedstawiany jest jako projekt bez limitów. Międzygatunkowość, eksperymenty i rapową tradycję w jednym łączący w jedno. A także kipiący od zajawki, cechujący się ponadczasowym stylem, dużą ilością basu oraz przesiąkniętego mocnym i gęstym ulicznym klimatem. Znając wcześniejsze dokonania Kosiego, Hadesa i 88, pewni jesteśmy, że – tak nadchodzącą coraz szybszymi krokami STRATA taka właśnie będzie.

„STRATA to spontan projekt, dużo w tym zajawy bez żadnych oczekiwań. Mikstura międzygatunkowa na płycie jest potężna. Pozwoliliśmy sobie na wiele, ale wszystko w skondensowanym, klimatycznym i spójnym sosiwie. Sprawdźcie pierwszy numer z płyty (premiera w kwietniu, preorder i koncerty wkrótce).
NIE UNIKNIESZ NIGDY STRATY

– 2K88

(Fot. główna – kadr z video „Radary”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: