Nasze ulubione rapowe numery na Święta

Opublikowano: 25/12/2018
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Tegoroczne Święta już trwają, a my życząc Wam z tej okazji wszystkiego najlepszego prezentujemy zestawienie naszych ulubionych rapowych numerów w gwiazdkowym klimacie. Tak żeby najbliższe dni minęły Wam miło i oczywiście na dobrym rapie. Wesołych Świąt!

Tha Dogg Pound – I Wish

Mimo, że Święta Bożego Narodzenia kojarzą się większości ze śniegiem, mrozem i podstarzałym brodaczem pojawiającym się niepostrzeżenie w naszych kominach z workiem pełnym prezentów, nie oznacza to, że ten stereotyp nie może zostać przełamany. I tu wychodzimy na przeciw pozycją w iście gangsterskim stylu rodem ze słonecznej Kalifornii. Dogg Pound w kawałku „I Wish”… Zaryzykowalibyśmy stwierdzenie, że to jeden z lepszych świątecznych kawałków ever.

PDG Kartel – PDG Kolęda

Dla nas – najlepsza polska rapowa świąteczna kolęda. „Ośmiu najgorszych gwiazdorów pod słońcem”, czyli Rafi, Koni, Sheller, Qlop, Gural, Ramona, Bubel i Matheo, odpowiedzialny za miażdżący świąteczny beat odwiedzili nas z tym numerem w 2009 roku, a regularnie wracamy do niego gdy wszędzie czuć już jedynie kapustę z grzybami.

R.A. The Rugged Man & Mac Lethal – Crustified Christmas

Tej dwójki i tego numeru nie mogło u nas zabraknąć w tym zestawieniu. R.A. The Rugged Man & Mac Lethal nagrali numer o tym jak oni widzą Święta i z czym im się kojarzą, czyli wiemy już, że nudnawo nie będzie. Do tego mamy klip, z którego wprost kipi świątecznych szaleństwem. Ho, ho, ho!

Run-DMC – Christmas in Hollis

Chyba najbardziej znana rapowa kolęda, a wielu hiphopowym głowom ten numer Run-DMC towarzyszył przy ubieraniu choinki już za wczesnego dzieciaka. „Christmas in Hollis” nagrane zostało w 1987 roku jako utwór charytatywny na albumie „A Very Special Christmas”. Była to seria składanek z muzyką świąteczną wydawanych by wesprzeć Olimpiadę Specjalną. Run-DMC znaleźli się obok m.in. Madonny, US, Bruce’a Springsteena i Whitney Houston, a nad całością czuwał Jimmy Iovine.

Moka Only – Take A Holiday

Ciężko wyobrazić sobie okres świąt, bez kolejnej odsłony Martian X Mas wypuszczanej rok rocznie od 2004 r przez byłego członka Swollen Members – Moka Only. Na nasz wybór padł track zatytułowany „Take A Holiday”, który znajduje się na Martian X Mas 2015.

Snoop Doggy Dogg ft. Daz Dillinger, Nate Dogg, Tray Deee, Bad Azz – Santa Claus Goes Straight to the Ghetto

Gangsterzy z Zachodniego Wybrzeża lubili święta Bożego Narodzenia. Tak bardzo, że Suge Knight wydał krążek „Christmas on Death Row”. Materiał w całości utrzymany w świątecznym klimacie oczywiście w takiej mierze jakiej udało się to raperom nagrywając dla Death Row Records. Numer wraz klipem stanowi pozycję obowiązkową w najbliższe dni u każdego fana West Coastu.

https://www.youtube.com/watch?v=mVkg5FM59NA

DMX – Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Hardkorowi raperzy na wschodnim wybrzeżu również łagodnieli w obliczu nadejścia grubasa w czerwonym i jego gangu reniferów. Numer pozostawia dużo do życzenia, nie jest najlepszą rzeczą jaką wyszła od Earla, ale i tak fajnie odpalić sobie „Rudolph the Red-Nosed Reindeer” skoro nawet i takiego Dark Man X’a roznosi duch Bożego Narodzenia.

donGURALesko & Michał Urbaniak – Świąteczna Serenada

Nie można powiedzieć tego natomiast o naszych rodzimych mc’s, którzy w porównaniu do kolegów po fachu zza Oceanu świątecznych numerów wypuścili zaledwie trochę. I dlatego też ponownie witamy w naszym gwiazdkowym zestawieniu donGURALesko, który wraz z Michałem Urbaniakiem w zeszłym roku uraczył nas „Świąteczną Serenadą” – pięknym, refleksyjnym utworem, który do Świąt nastraja w nas w zupełnie inny sposób niż pozostałe kawałki jakie tutaj znajdziecie. Ale chwila spokoju również jest potrzebna.

TLC – Sleigh Ride

I dla równowagi, kolejny ultra świąteczny numer. I chyba posiadający największy „christmas vibe” ze wszystkich jakie Wam w tym zestawieniu zamieściliśmy. Jeśli chcecie coś puścić dziewczynie żeby było i świątecznie i nastrojowo, albo zamienić kolędy na „jedynce” w domu rodziców na coś co od razu nie sprawi, że domownicy zakrztuszą się właśnie spożywanym karpiem to „Sleigh Ride” jest idealne.

52 Dębiec – Kryszmas Alkoholis

Czego z pewnością powiedzieć nie można o tym numerze. „Kryszmas Alkoholis” zamieszczamy głównie z sentymentu za czasami, w których po wstaniu od wigilijnego stołu ruszało się w równie świąteczny melanż z kumplami. Panowie z Pięć Dwa Świąt raczej już też w ten sposób nie spędzają, no ale powspominać stare czasy przy Świętach to praktycznie tradycja.

Jeszcze raz, Wesołych Świąt życzy załogo blenderrap.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: