„Wstań” – Tede z charytatywnym numerem dla Chmiela

Opublikowano: 27/12/2018
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

W wigilię wypuszczony został szczególny numer zatytułowany „Wstań”. Nagranym przez Tedego do przygotowanego przez Sir Micha beatu numer powstał by pomóc Chmielowi – wyjątkowej postaci na naszej scenie hiphopowej i autorowi tekstu do „Wstań”.

Kuba Chmielowiec znany w środowisku hip-hopowym jako „Chmielu” to barwna i zasłużona postać. Reprezentant słupskiego kolektywu „Def-Box” to człowiek o wielkim sercu i wiecznym uśmiechu. Organizował wiele koncertów, akcji charytatywnych między innymi dla pogorzelców. Pomagał też młodszemu pokoleniu wyjść z blokowisk. Zarażał ich pasją, odnajdował dla nich zajęcie. Dzielił się mikrofonem i swoim optymistycznym spojrzeniem na świat.

Wszystko jednak się zmieniło w nocy z 17 na 18 sierpnia 2013 roku. Chmielu właśnie tej nocy organizował trzecią edycję Pomorskiego Przeglądu Hip-Hopu i kiedy koncert dobiegał końca artyści, publiczność oraz przyjaciele Chmiela gratulowali mu kolejnego sukcesu i świetnie zorganizowanego wydarzenia. Jeden z jego przyjaciół pragnął mu podziękować w bardziej energiczny sposób. Przytulił mocno Kubę i zakręcił z nim w powietrzu. W wyniku fatalnego zbiegu okoliczności Chmielu uderzył się w głowę i stracił przytomność. Diagnoza okazała się najgorszym scenariuszem. Przerwanie kręgów C3 i C4 oraz paraliż od szyi w dół. Szok, niedowierzanie, ogromny smutek.

Rozpoczęła się walka Kuby o zdrowie i walka o Kubę. Tak zawiązała się akcja „Siła dla Chmiela”. W szybkim czasie przyjaciele zorganizowali zbiórki i koncerty poświęcone Chmielowi, a tragedia, która spotkała Kubę przyniosła nieoczekiwanie wiele zmian w jego otoczeniu. Obudziła ogromne pokłady ofiarności, połączyła ludzi i zawiązała wiele nowych przyjaźni, dzięki którym pomoc Chmielowi zatacza coraz większe kręgi.

Patrycja Woszczyna z Colab Studio Ustka i Łukasz z Pingwin Tattoo zorganizowali w Ustce w ramach akcji Siła dla Chmiela festiwal charytatywny „Hip-Hop na fali”, na którym zagrał Tede. Po koncercie doszło do spotkania Tede z Chmielem i tak zrodził się pomysł powstania tego niezwykłego utworu.

Jakiś czas później artyści spotkali się w usteckim studio nagrań. Chmielu przywiózł napisany jeszcze przed wypadkiem tekst, którego nigdy nie zarejestrował. Tede nagrał go do muzyki produkcji Sir Micha, a Patrycja zaśpiewała refren. W ten oto sposób w Wasze ręce oddajemy utwór, który jest wynikiem tej jakże niesamowitej współpracy.

Mamy nadzieję, że dzięki temu wydawnictwu przybliżymy Wam historię niezwykłego człowieka ze Słupska. Jego sukcesy, ale także i jego życiową tragedię. Przeżył cztery śmierci kliniczne. Walczy dalej. W dalszym ciągu potrzebne są kolejne środki. Każda złotówką jest na wagę złota. Każdy grosz to kolejna dawka siły. Siły dla Chmiela. Dochód z odtwarzania tego utworu na wszystkich platformach cyfrowych zostanie przekazany przez NWJ na rehabilitację Chmiela.

Chcesz pomóc?

Fundusze na rehabilitację Kuby można przekazywać bezpośrednio:

Jakub Chmielowiec
al. 3-go Maja 80/81
76-200 Słupsk
numer konta 96 1090 2763 0000 0001 2159 1302

lub poprzez Stowarzyszenie Muszkieterowie Szpiku
Niedziałkowskiego 6
76-200 Słupsk
NIP:839-318-63-35
numer konta: 94160014621833647690000001
z dopiskiem SIŁA DLA CHMIELA

Można też przekazać 1% podatku
Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym
ul. Domaniewska 50A
02-672 Warszawa
KRS 0000270809
Z dopiskiem Chmielowiec, 3714

Więcej informacji https://web.facebook.com/SILADLACHMIELA/

 

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: