„Nie fristajluj do mnie”, proszą Bartek Koko i Tobik

Opublikowano: 26/08/2022
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Wspólny projekt Bartka Koko i Tobika, zatytułowany „TRUSKURWIELS EP”, doczekał się swojej premiery. Całość trafiła w dniu wczorajszym do serwisów streaming’owych, a duet zaprezentował dodatkowo drugi klip z epki do numeru, „Nie fristajluj do mnie”.

To była ekspresowa akcja. Co prawda, „TRUSKURWIELS EP” Bartka Koko i Tobika, zapowiadane było już od jakiegoś czasu, jednak od opublikowania pierwszego singla do premiery całości materiału, minęły zaledwie 3 dni. I w zasadzie bardzo dobrze, bo nikt przecież nie lubi czekać zbyt długo na płytę, której już pierwszy singiel pokazał, że będzie mocna.

Premiera „TRUSKURWIELS EP” miała miejsce dokładnie wczoraj, 25 sierpnia. Przypomnijmy, że na albumie znajduje się łącznie 6 premierowych numerów, w których gościnnie pojawią się francuski raper, Tival, legenda polskiego hip-hopu, ERO JWP, oraz saksofonista, Tomasz Markanicz. Całość wyprodukował Tobik, który do spółki z Bartkiem Koko odpowiedzialny jest też za warstwę rapową.

W dniu premiery swojego wspólnego materiału, reprezentanci Fillomatic opublikowali też drugi klip, promujący „TRUSKURWIELS EP”. Wideo powstało do numeru o bardzo wymownym tytule, „Nie fristajluj do mnie”. Czy Koko i Tobik przyznają się do zdissowania środowiska freestyle’owego? Żeby nie pozostawić żadnych niedomówień, o komentarz poprosiliśmy samego Bartka:

„Pomysł na kawałek narodził się podczas naszych zjazdów Fillomaticowych. Zawsze kiedy byliśmy w knajpach i puszczaliśmy sobie jakieś kawałki, przychodzili do nas najebani fristajlowcy i fristajlowali. To była norma. Sami jesteśmy fristajlowcami i uwielbiamy to robić, więc nie jest to w żadnym stopniu atak na fristajl, bo bardzo go lubimy. Kiedy już zaczęliśmy robić numer, chcieliśmy wytknąć fristajlowcom, że są monotonni w tym co robią, powtarzają się, przez co poziom ich nawijki jest niski, choć oczywiście zdarzają się wyjątki.”

Album Bartka Koko i Tobika, „TRUSKURWIELS EP”, zamówisz, pisząc mail o treści „zamawiam” na adres truskurwiels@gmail.com

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: