Nie żyje Malik B – współzałożyciel The Roots

Opublikowano: 30/07/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Smutne wieści wczorajszego wieczora doszły do nas zza Oceanu. W wieku 47 lat zmarł pochodzący z Filadelfii Malik B, jeden ze współzałożycieli legendarnego zespołu The Roots.

Tragiczną informację za pośrednictwem mediów społecznościowych jako pierwszy przekazał kuzyn Malika Abdula Basita, Don Champion: „Mourning my beloved cousin today. He was so talented and had a huge heart. I still remember when he and The Roots were starting out. He’d give me and my dad their cassette tapes to listen to. I miss you already, Mailk. #RIP.”, która następnie potwierdzona została przez zespół The Roots. W swoim oświadczeniu Crew z Philly podkreśliło, że Malik B oprócz bycia nieodżałowanym bratem wszystkich członków zespołu, był także jednym z najbardziej utalentowanych MC wszechczasów.

Malik B był, wraz z Black Thoughtem i Questlove’em, w 1989 roku w Philly założył zespół The Roots, którego aktywnym członkiem był do roku 1999. W tym czasie wraz z The Fifth Dynasty nagrał i wydał cztery albumy: debiutanckie „Organix” w 1993, i następnie „Do You Want More?!!!??!” (1995), „Illadelph Halflife” (1996), „Things Fall Apart” (1999). Raper jednak nigdy na dobre nie rozstał się z The Legendary Roots Crew, a jego gościnne zwrotki mogliśmy uświadczyć na krążkach „Game Theory” i „Rising Down”. Na płycie „Phrenology” pojawił się natomiast utwór „Water”, który Black Thought w całości poświęcił koledze z zespołu, wyjaśniając jak ważną częścią historii The Roots jest. Malik B prowadził również karierę solową, czego efektem są epka „Psychological” oraz dwa lonplay’e: „Street Assault” z 2005 roku i nagrany z Mr. Greenem „Unpredictable” z 2015.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: