Noon powraca z nowym albumem i publikuje pierwszy singiel

Opublikowano: 20/03/2018
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Nie licząc dwóch krążków zrealizowanych w duecie z HV, jeden z bardziej uznanych i utalentowanych naszych rodzimych producentów na swój nowy, w pełni solowy materiał kazał nam czekać prawie dekadę! Doczekaliśmy się jednak, i w tym roku, konkretnie 20 kwietnia światło dzienne ujrzy „Algorytm”, 5. solowe wydawnictwo Noona.

„Algorytm” wyłonił się z setek notatek spisanych na brudno. To skompilowany dziennik, który nie został oparty na sprawdzonych rozwiązaniach, a na szczątkach kompozycji powstałych w 2010 roku. Melodie lub pomysły niczym wskazówki nie dawały mi spokoju przez lata. Były jak równania, które muszę rozwiązać wyłącznie w oparciu o intuicję.

 „Algorytm” domyka trylogię, której niepozorny początek dały EP „Pewne sekwencje”, a wyraźnym zwrotem w nieznane był album „Dziwne dźwięki i niepojęte czyny”. Wieloletnia praca nad własnym stylem, okazała się praktyczną medytacją, a co najważniejsze akceptacją niedoskonałości. Poniżej zapoznać możecie się z okładką oraz listą utworów jakie znajdziecie na albumie „Algorytm”.

Pierwszym natomiast zwiastującym krążek „Algorytm” singlem jest utwór zatytułowany „Rain” wraz z ilustrującym go video, którego autorem jest również Mikołaj Bugajak, szerzej znany wszystkim jako Noon!

Teledysk do utworu „Rian” to prawie 8 minutowy kolaż archiwalnych zdjęć oraz współczesnych nagrań video. Około 100 000 zdjęć pochodzących z: archiwum Grażyny Rutowskiej, Muzeum Warszawy, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz zbiorów Cornell University (autor John W. Reps) zostało poddane selekcji, edycji i korekcji tak aby powstała spójna opowieść o istniejącym i nieistniejącym mieście. Materiał video powstał w konwencji fotografii ulicznej, stworzenie każdego ujęcia trwało maksymalnie kilkanaście sekund. Użycie obiektywów z lat 70-tych pogłębia efekt bezczasu.
Warszawa zniszczona doszczętnie przez wojska niemieckie podczas II Wojny Światowej oraz okupacji przeżyła rzeź cywilów, powstańców, bombardowania, grabież mienia i zabytków. Mimo wszystko została odbudowana podczas kolejnej okupacji, tym razem sowieckiej. Po odzyskaniu przez Polskę suwerenności w 1989 trafiła na okres „dzikiego kapitalizmu”, co odbiło się głównie na architekturze, tego aktualnie niesamowicie różnorodnego miasta. Wyjątkowo trudna lecz bogata historia Warszawy jest widoczna na każdym kroku, a niesamowita energia przywodzi na myśl ducha dawnej świetności.

Noon – Algorytm

1. Rian 8:07
2. Phantom Power 4:46
3. Grounded 7:52
4. Droga 7:53

Album „Algorytm” nakładem Nowe Nagrania ukaże się już 20 kwietnia. Zamawiać możecie go na tej stronie. 

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: