Nowy album Jay Z jeszcze w tym miesiącu!

Opublikowano: 20/06/2017
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Na początku czerwca w całym Nowym Jorku licznie pojawiły się bannery reklamowe z dość enigmatyczną treścią, przedstawiały one jedynie cyfry 4:44. Następnie wspomniane tajemnicze reklamy pojawiły się również w Los Angeles, a napisane na nich hasło „Jay:Z 4:44” oraz data 30 czerwca uchyliły rąbka tajemnicy! Shawn Carter rozpoczął promocję swojego najnowszego projektu!


Kolejny element marketingowej układanki szefa Roc Nation to zaprezentowany przez serwis Tidal (również należący do naszego rap biznesmena) trailer filmu z udziałem takich aktorów jak Danny Glover (pamiętacie sierżanta Murtaugh z „Zabójczej Broni”?) oraz Mahershal Ali (znany z oscarowego „Moonlight” oraz serialu „House of Cards”). Spytacie zapewne, co wspólnego ma to z nowym albumem Jaya? Film, którego premiera odbędzie się tego samego dnia co premiera albumu Pana Cartera (30 czerwca), również nosić będzie tytuł „4:44”, a co najważniejsze we wspomnianym trailerze usłyszeć możemy fragment nowego utworu Jay-Z zatytułowany “Adnis”. Sam tytuł nagrania oraz zawarte w nim wersy “Letter to my dad that I never wrote / Speeches I prepared that I never spoke / Words on a paper that I never read / Proses never penned, they stayed in my head” wskazują nam, że utwór ten poświęcony jest zmarłemu ojcu Hovy Adnisowi Reeves, który to opuścił rodzinę Carterów nim jego syn stał się raperem, a następnie jedną z potężniejszych osobowości w świecie muzyki i showbiznesu ogólnie. Dodajmy, że klip upubliczniony w sieci został w amerykański Dzień Ojca.

Czy „4:44” stanowić będzie ścieżkę dźwiękową do filmu o tym samym tytule sygnowanym przez Jaya czy też pełnowymiarowym kolejnym w dorobku albumem tego na ten moment nie wiemy. Nie jest to jednak pierwszy projekt założyciela imperium Roc-A-Fella, który tożsamy jest z hollywódzką produkcją. Pamiętać należy o wydanym w 2007 roku krążku „American Ganster”, który inspirowany był filmem o tym samym tytule, a którego premiera odbyła się na cztery dni przed wejściem do kin hitu z Denzelem Washingtonem w roli głównej. 

Warta zauważenia jest również zmiana w pisowni ksywy Shawna Cartera. Na plakatach promocyjnych przed cyfrą „4:44” dopisano Jay:Z, gdzie z miejsca widoczna jest zmiana słynnego myślnika na dwukropek. Dodajmy, że to również nie jest pierwsza zmiana jaką w swoim pseudonimie wprowadza Hov, który swój ostatni, wydany w 2013 roku, krążek Magna Carta Holy Grail” podpisał jako Jay Z, czyli już bez słynnego myślnika.
Historia lubi się więc powtarzać. Nam pozostaje jedynie czekać do 30 czerwca, by dowiedzieć się co faktycznie przygotował dla nas Jay:Z. I podobnie jak miało to miejsce przy poprzednik krążku i dealu  z Samsungiem, materiał „4:44” początkowo dostępny będzie jedynie dla użytkowników serwisów Tidal oraz Sprint.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: