Nowy Label vs. Upojeni – poznański beef w toku!

Opublikowano: 19/04/2019
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Napięta atmosfera pomiędzy ekipami Nowego Labelu i Upojonych utrzymywała się już od dłuższego czasu. W zasadzie już w czasie formowania się ekipy powstałej z inicjatywy Babinciego, Aarona oraz TwoFace’a (Nowy Label) doszło do drobnych przepychanek z ekipą reprezentowaną przez Jagłę oraz BJN’a (Upojeni Label). Na poznańskiej scenie było w tamtym czasie kilku ciekawych, niezależnych i perspektywicznych raperów, których obie strony chciały wcielić w swoje szeregi. Z jednej strony do wyboru była nowa, skromna grupa dowodzona przez dość znanego w Polsce freestyle’owca, a z drugiej będąca na scenie od dekady liczniejsza wataha mająca na swoim koncie pomniejsze sukcesy i współpracująca z wytwórnią GedzaNNJL. Pomimo wstępnych deklaracji przyłączenia się do Babinciego i TwoFace’a, niektórzy raperzy ostatecznie zasilili szeregi Upojonych, co wprowadziło gęstą atmosferę spowodowaną przeświadczeniem, że Jagła celowo odbija artystów Nowemu Labelowi. Ostatecznie ekipy wykrystalizowały swoje składy osobowe, a sprawa ucichła, choć jak pokazuje dalszy rozwój wydarzeń, nie na długo.

Ten kto obraca się w poznańskim środowisku rapowym, doskonale widział, że zgoda między Nowym Labelem i Upojonymi jest tylko kurtuazją. Choć oficjalnie każdy robił swoje i nie patrzył na drugiego, dało się wyczuć wzajemną rywalizację grup podszytą cienką warstwą wzajemnej niechęci. Ciemne chmury zakrywały poznańskie niebo coraz bardziej, a jedyne pytanie brzmiało: z której strony uderzy pierwszy piorun?

Uczciwszy wigilię i zjadłszy sałatkę w pierwsze święto, dnia 26 grudnia 2018 roku TwoFace udostępnił utwór, pt: „Tylko ja i NL”. W zasadzie cały tekst, choć nigdzie nie pada ksywa, dedykowany jest Jagle. I jakkolwiek ciężko dojść do tego, kto kogo pierwszy zaatakował słownie za plecami, tak „Tylko ja i NL” jest pierwszym oficjalnym uderzeniem w tym poznańskim pojedynku dwóch aspirujących labeli. Zastanawiająca jest jednak pewna kwestia. Jak twierdzi Jagła, na niedługo przed wypuszczeniem gwiazdkowego kawałka, TwoFace otwarcie nawoływał do pogodzenia z Upojonymi, więc dlaczego ostatecznie zdecydował się na atak?

Odpowiedź ze strony Jagły nadeszła dopiero w kwietniu. Długi czas reakcji raper tłumaczy brakiem czasu spowodowanym pracą i sprawami codziennymi oraz brakiem chęci dawania swojej uwagi Nowemu Labelowi. W beefach zazwyczaj jest tak, że kiedy jednak strona coś zarzuca, druga odbija argumenty dementując je. Zaskakująco Jagła z wielkim zadowoleniem przyznał się do tego, że „ukradł” Fozziego proponując mu przejście do Upo, zaznaczając, że „business is business” i chce mieć w swojej ekipie najlepszych ludzi.

Tym co jednak najbardziej zdało się ubodnąć Nowy Label, było wyzwanie ich całej ekipy od kurew, co wyraźnie zaznaczali w swoich wpisach Facebook’owych. Od tego momentu rozpoczął się zmasowany atak trzonu Nowego Labelu. Wg chronologii: TwoFace, Babinci, Aaron i Badsi jednego dnia wypuścili jeden po drugim dissy wycelowane w Jagłę. Wyśmiewają i wytykają w nich założycielowi Upojonych szereg osobistych spraw i zachowań oraz niezrozumiały fakt obgadywania reszty ekipy NL przed Babincim.

Diss TwoFace’a:

Diss Babinciego:

Diss Aarona:

Diss Badsi:

Tym razem Jagła nie kazał już czekać na odpowiedź i już dnia następnego w sieci ukazał się diss „4 wesela i pogrzeb”, w którym kolektywnie odpowiedział na wszystkie 4 uderzenia ze strony Nowego Labelu. Poza skomentowaniem wymierzonych w niego strzałów i odebraniem całej sytuacji jako próby wypromowania się na beefie z nim, reprezentant Upojonych postanowił wytoczyć ciężką artylerię i poddać pod wątpliwość reputację Aarona, którego oskarżył o bicie swojej poprzedniej dziewczyny oraz bycie konfidentem. Dodatkowo zarzuca Nowemu Labelowi wewnętrzny brak spójności i wzajemnego wsparcia, podczas gdy Upojeni tworzą zwarty monolit. W całą aferę wciągnięta została przez Jagłę także Seni, raperka, która stosunkowo niedawno dołączyła do Nowego Labelu, a prywatnie jest partnerką Babinciego. Zgodnie z tym, co nawija Jagła, Seni najpierw udostępniła na swoim instastory relację z oznaczeniem dissów na Jagłę, po czym napisała do Adasha (producenta Upojonych) wiadomość z prośbą o beat i tłumaczeniem, że dissy kazali jej udostępnić koledzy z ekipy. Do chwili obecnej Seni w żaden sposób nie ustosunkowała się do wersów Jagły.

Następnego dnia Upojeni opublikowali na swoim fan page’u post, w którym komentują całe zamieszanie oraz wynikłą w trakcie starcia kwestię rzekomego kupowania 'dislike’ów’ pod dissami ludzi z Nowego Labelu. Dodatkowo w poście pojawiło się oświadczenie Jagły, w którym jasno informuje, że na jakąkolwiek muzyczną kontynuację potyczki i jego odpowiedź szkoda mu czasu.

TREŚĆ POSTA:

„CAŁA PRAWDA O NOWYM LABELU BABINCIEGO!!!
W ostatnich dniach, szef UPOJENI LABEL, został bezpośrednio zaatakowany przez reprezentantów tzw. Nowego Labelu, którym zarządza Babinci. Po szybkiej i konkretnej odpowiedzi Jagły, chcielibyśmy Wam, drodzy słuchacze, naświetlić kilka faktów dotyczących naszych ,,przeciwników” i co w związku z tym następuje:

1) Zostaliśmy oskarżeni o kupowanie dislike’ów pod utworami „Gwiazd Babinciego”, mających na celu atak na Jagłę. Oskarżenie to jest absurdalne z dwóch powodów: a) nikt nie musi kupować dislike’ów w UPO – Jagła, rodowity Poznaniak, jest na scenie od ponad dekady i ma dużą rzeszę oddanych fanów, na których pracował uczciwie i solidnie. Połączcie kropki.
b) To NL jest tą ekipą, która kupiła dislike’i.
Screen poniżej – [screen 1]
2) Zostaliśmy oskarżeni o kupowanie dislike’ów podczas gdy TO ONI USUWALI NEGATYWNE KOMENTARZE POD SWOIMI DISSAMI.
Screen poniżej – [screen 2]
3) Większość negatywnych komentarzy pod dissem Jagły i większość pozytywnych komentarzy pod dissami „Gwiazd Babinciego” to multikonta, które przypadkowo mają jednakowo: zasubskrybowane konto Nowy Label, obejrzany Tutorial dot. szlifierki, kanał z mmaempire
i diskopolowca Tomiego. Mało? Wszystkie te filmy są przez te wszystkie konta polajkowane i to w tej samej kolejności. Wniosek:
Jedna z „Gwiazd Babinciego”, jeśli nie sam Babinci, walczy internetowymi multikontami o wygraną w beefie.
Screeny poniżej – [screen 3] –>(part1, part2, part3)
4) Ekipa Nowy Label pośród swoich szeregów dumnie reprezentuje KONFIDENTA, damskiego boksera – Demiurga. Sugerujemy zapytać towarzystwo we Wrześni
jaka była sytuacja. Do dzisiaj wszyscy czekali na białko w tej sprawie. Od dobrych paru lat…

Dementujemy również przy okazji prostolinijne kłamstwo ,,przeciwników” jakoby Jagła zaczepił Nowy Label pierwszy: To TwoFace nagrał cały utwór
pt. ,,tylko ja i Nowy Label” dedykując prawie 90% tekstu Jagle. To właśnie spotkało się z odpowiedzią Jagły na zwrotce w utworze ,,Stale Job”. Te
informacje można zweryfikować w ciągu minuty.
Co ciekawe, niedługo przed wypuszczeniem owego numeru, zaczepiającego Jagłę, po raz pierwszy TwoFace powtarzał głośno, że należy doprowadzić do pogodzenia obu ekip. Mamy na to powszechnie uznanych i szanowanych w środowisku świadków tego wydarzenia.
Nowy Label to ludzie którzy używają muzyki do zaspokajania swojej próżności, a na drodze do wygrywania swoich rozgrywek, sięgają po najbrudniejsze z brudnych posunięć.
Cała rodzina UPOJONYCH jest szczerze zdegustowana tym, kim nasi oponenci się okazali. W związku z czym uważamy beef za rozwiązany na płaszczyźnie muzycznej.
Żaden reprezentant NL ,oprócz Badsi, nie jest z Poznania – nie życzymy sobie żeby Ci ludzie i ich działalność była kojarzona z Poznaniem – jesteście tutaj gośćmi, pamiętajcie. Wracajcie skąd przyszliście.

Podpisano UPOJENI”

****************************************

Zamieszczamy dodatkowo kilka zdań od samego Jagły:

„Każdy kolejny diss w moją stronę, nie jest wart mojej odpowiedzi. Dostali swoje pięć minut i nie wykorzystali tego czasu. Oni w całej tej potyczce powolutku zjadali samych siebie fejkowymi kontami na yt, spinaniem dupy, odgrażaniem się, a na końcu kupionymi dislajkami, kiedy to wcześniej ja byłem o to oskarżony. Zostają, przeze mnie, oficjalnie zdyskwalifikowani za „doping”. Wsadzili głowy pod gilotynę. Ja nie jestem im potrzebny do tego, aby mogli sprawnie przejebać ten beef. Pogrążają się z każdą chwilą coraz bardziej. Ja powiedziałem to co miałem do powiedzenia. O ile będą mieli czelność odpowiedzieć, będzie to tylko wypieranie się faktów i próba wprowadzenia konfliktu w szeregach UPO.
Zapewniam, że im się to nigdy nie uda, bo my w przeciwieństwie do nich jesteśmy rodziną, a nie bandą umysłowych ameb. Nie mam zamiaru tracić więcej wersów na kogoś takiego.

Bez poważania,
Jagła.
****************************************

⛔️ NIECH LUDZIE WIEDZĄ KIM JEST NOWY LABEL ⛔️

AVE UPO!”

SCREENY:

Kolejny dzień przyniósł jednak reakcję ze strony Aarona, który nie zamierzał oskarżeń Jagły pozostawić bez odpowiedzi. „Terapia” składa się z dwóch części: pierwszej, ustosunkowującej się do przemocy wobec kobiet oraz zatargów z prawem oraz drugiej dotyczącej problemu Jagły z używkami. Raper z Nowego Labelu skontaktował się z byłą dziewczyną szefa Upo, która stwierdziła, że została przez niego uderzona, a screen z treścią rozmowy pojawił się w dissie. Aaron przypomina też, że Jagła osobiście czytał jego „białko”, dzięki czemu wszystkie nieścisłości zostały wyjaśnione. Na koniec dissu reprezentant Nowego Labelu porusza kwestię problemu Jagły z używkami i przytacza historię jakoby z powodu przedawkowania w drugi dzień świąt Poznaniak wylądował w szpitalu.

 

Czy to rzeczywiście koniec beefu, czy swoje odpowiedzi dograją jeszcze TwoFace, Babinci i Badsi? A może jednak Jagła zdecyduje się odpowiedzieć na bądź co bądź ciężkie zarzuty ze strony Aarona? Na chwilę obecną trwa cisza po wojnie, ale radzimy powoli wychylać głowę z okopów, bo kto wie czy lada chwila kule nie zaczną znów świstać w powietrzu. Swoją drogą, trzeba przyznać, że pod względem merytorycznym beef między Nowym Labelem, a Upojonymi wypada znacznie lepiej niż potyczka Szpaka i Bezczela, w której motywem przewodnim było wyzywanie się od parówek.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: