Nowy singiel The Alchemista to „Nothing Is Freestyle”

Opublikowano: 25/10/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Uncle Al, który światu przedstawił się jako utalentowany, hiphopowy The Alchemist, świętuje w dniu dzisiejszym swoje 46 urodziny. Z tej okazji Alan Maman wrzucił do sieci premierowy singiel „Nothing Is Freestyle”. Tym razem całkowicie solowy, bowiem Mudfoot na swoim bicie także rapuje! A przy okazji zapowiada album „Flying High 2”.

The Alchemist muzyczną karierę na początku lat 90-tych, tworząc duet The Whooliganz, początkowo wiązał z rapowaniem. Przyciągając tym samym uwagę B-Reala, dostając się do ekipy Soul Assassins, a swój pierwszy oficjalny singiel nagrywając na bicie od DJ’a Lethala. W drugiej kolejności natomiast, Mudfoot zainteresował się produkcją bitów. Obsługę samplera i miksera szlifując pod okiem DJ’a Muggsa. Następnie Alchemist wziął udział w tworzeniu warstwy muzycznej ikonicznego „The Platform” Dilated Peoples, a dalej już poszło. Talent producenta z Beverly Hills dostrzeżono daleko poza słoneczną Cali, a ALC poza dostarczeniem swoich bitów raperom na Zachodnim Wybrzeżu, mocno zacieśnił współpracę także z Nowojorczykami, między innymi, Mobb Deep. Od tego czasu The Alchemist stał się jednym z najbardziej znanych, i zapracowanych jednocześnie, hiphopowych producentów. Przez wielu muzycznych dziennikarzy uznawany wręcz za jednego z najlepszych beatmakerów. Sam Uncle Al o samym rapowaniu, od którego rozpoczął przygodę z muzyką, jednak nie zapomniał. Co jakiś czas dając pokaz swoich umiejętności.

„Nothing Is Freestyle” jest tego najlepszym przykładem. Opublikowany w dniu dzisiejszym singiel stanowi, co nie zdarza się często, w pełni solowy popis The Alchemista. Producent i raper numer „Nothing Is Freestyle” nagrał bowiem całkowicie w pojedynkę, co także należy do przeważającej rzadkości. Efekt finalny, zaprezentowany wraz z teledyskiem, jest bardzo zadowalający. Przede wszystkim dzięki hipnotyzującej wręcz, samplowanej i płynącej produkcji, które stały się już brzmieniową wizytówką Uncle Al’a.

The Alchemist singlem „Nothing Is Freestyle” zapowiada jednocześnie „Flying High 2”. Kontynuację producenckiego EP z połowy bieżącego roku. Premierę części drugiej zaplanowano z kolei na 3 listopada. A samemu Alchemistowi składamy najlepsze urodzinowe życzenia!

(Fot. główna – kadr z video „Nothing Is Freestyle”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: