Numer Raz i Three50 wypuszczą album w 2024

Opublikowano: 08/01/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Numer Raz uaktywnił się w ostatnim czasie. Po wypuszczonym w starym roku numerze „Serio”, przyszła pora na „Święta na rapie”. Co ważne, utwór ten zapowiada wspólny projekt rapera z producentem Three50. Płyta ma się ukazać w tym roku.

Numer Raz to jeden z tych raperów, którego rapu mamy niedosyt. Jego dorobek w znacznej większości powstał wiele lat temu. Mowa tu o albumach Warszafskiego Deszczu oraz dwóch solówkach Numera: „Muzyka, bloki, skręty”„Ludzie, maszyny, słowa”. Wszystko to wyszło jednak co najmniej przed parunastoma latami.

Numer nigdy nie rozstał się z mikrofonem. Ba! Może i zaczął bywać za nim nawet częściej niż w czasach intensywnego nagrywania, ale zmieniła się jego rola. Zajawka rapowa przekierowana została bowiem bardziej w stronę dziennikarską, w której raper odnalazł się bardzo dobrze. W międzyczasie wyszły jakieś numery z jego gościnnymi zwrotkami, a w 2016 roku pojawił się nawet singiel „Serum prawdy”, który miał być zapowiedzią trzeciego solo Numera, zatytułowanego „Numer, kiedy płyta?”. Album miał wyjść pod szyldem Aloha Entertainment, jednak ostatecznie nigdy się nie ukazał. Podobnie z resztą jak zapowiadane pod koniec 2020 „Bez ceregieli”, które nawet doczekał się tytułowego singla na bicie Jeezy’ego C i ze skreczami DJ’a Eproma.

2024 przyniesie nam jednak przełamanie. Numer Raz wypuści album na bitach Three50. Duet zdecydował się zasygnalizować ten fakt przy okazji premiery kawałka „Święta na rapie”. Co prawda, święta na rapie z w/w utworem będziemy mieli najszybciej za niecały rok, bo wyszedł on 6 stycznia, ale i tak cieszymy się na wiadomość o płycie. Spodziewać się jej możemy „niebawem”, jak to zapowiedział Numer w „Świętach na rapie”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: