O.C. i P.F. Cuttin przywołują ducha oldshoolu we wspólnym projekcie

Opublikowano: 13/10/2018
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

1988 rok był rokiem bardzo ważnym w dziejach hiphopu. Na dwa lata przed nastaniem ‘najntisów’ światło dzienne ujrzały debiutanckie albumy m.in. N.W.A, Slick Ricka, Geto Boys czy Rakima & Erica B, a swoje pozycje kolejnymi albumami umacniali chociażby Run DMC czy Public Enemy. I właśnie ten okres w rapie we wspólnym projekcie przypomnieć postanowili O.C. i P.F. Cuttin.

O.C.’ego ze składu D.I.T.C. przedstawiać nie trzeba. Omara Cradle’a kojarzą wszyscy zorientowani na klasycznie brzmiący nowojorski rap, a przede wszystkim jego złotą erę. Podobnie jest z PF Cuttinem. Współzałożyciel składu Blayzah Blayzah, DJ i producent, mający na koncie chociażby mixtapy ze ś.p. Seanem Price’em. Jeśli bliska jest w historia hiphopu, to z pewnością ksywa tego producenta i DJ’a z Wielkiego Jabłka obiła się Wam o uszy.

Panowie, w 2018 roku postanowili po raz pierwszy połączyć siły i wypuścić wspólny projekt. Zatytułowany został on „Opium”, stanowi  9-trackową epkę, a jego ideą jest cofnięcie się do czasów urządzania blockparties na nowojorskim projectach, zapijania blunta 40’s-em, i klasycznego brzmienia. ‘Stunts, blunts and hiphop’, po prostu.

„Opium” na rynku pojawić ma się 22 października, a wypuszczony przed kilkoma dniami numer „88” wraz z klipem stanowi pierwszy zapowiadający to wydawnictwo singiel. Klipie będącym solidną lekcją hiphopu, dodajmy. Poniżej natomiast znajdziecie okładkę oraz tracklistę wspólnego krążka O.C. & PF Cuttina.

okładka-O.C.-PF-Cuttin-OPIUM

O.C. & PF Cuttin

1. Sit Yourself Down
2. Moonshine
3. Beneath The Planet Apes
4. 88
5. Easy Work
6. Get In Line
7. Higher Learning
8. O.P.M featuring The Real Shakar
9. Searching
10. Sit Yourself Down instrumental
11. Moonshine instrumental
12. Beneath The Planet Apes instrumental
13. 88 instrumental
14. Easy Work instrumental
15. O.P.M instrumental

 

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: