O.S.T.R. nagrał osadzony w ubiegłym stuleciu album pt. „XX”

Opublikowano: 24/05/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

O.S.T.R. we współpracy z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, stworzył album umiejscowiony w czasie w latach 20. ubiegłego wieku. Właśnie ukazał się pierwszy singiel zwiastujący wydawnictwo zatytułowane „XX”, a na dzień premiery płyty zaplanowano również wyjątkowy koncert w gdańskim muzeum podczas Festiwalu Kultury Utraconej.

O.S.T.R. albumem „XX” przenosi słuchaczy do rzeczywistości dwudziestolecia międzywojennego. Oczami rapera i producenta odbiorcy ujrzą ówczesną kulturę, sztukę oraz technikę. Doświadczą rozkwitu życia nocnego, rozwoju kina, muzyki i dźwięku. W oprawie muzycznej nie zabraknie charakterystycznego dla Ostrego wielopoziomowego brzmienia. Przeplatających się stylów muzycznych, dla których tło stanowi jazz oraz instrumentów z epoki. Teksty swoich utworów O.S.T.R. urozmaicił natomiast charakterystycznymi dla lat dwudziestych zwrotami. Album „XX” zapowiadany jest jako muzyczna opowieść o ludziach tamtych czasów, o życiu z perspektywy zwykłego człowieka. Ma być swoistą lekcją historii, której nie zapisano w książkach. Będąc jednocześnie muzyczną ucztą dla fanów, podczas której nie zabraknąć ma charakterystycznego stylu O.S.T.R.’a.

W dniu dzisiejszym ukazał się pierwszy singiel zwiastujący album „XX”. Zobrazowany utrzymanym w retro stylu teledyskiem w realizacji Pawła Zawadzkiego utwór pt. „Kercelak”. Cały album „XX”, którego wersja fizyczna dostępna jest już na ostr.shop ukaże się na streamingach 31 maja. Tego samego dnia O.S.T.R. w Muzeum II Wojny Światowej zagra jedyny, wyjątkowy premierowy koncert, podczas którego usłyszeć będziemy mogli wszystkie utwory z albumu „XX”. Bilety na to wydarzenie dostępne są w tym miejscu.

(Fot. główna – kadr z video „Kercelak”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: