Onyx „I’ma Fuckin Rockstar” – pierwszy singiel z nowego albumu

Opublikowano: 31/01/2018
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Nowy materiał Onyx ukaże się 16 lutego. Wiemy, że będzie to album zatytułowany „Black Rock” i wszystko wskazuje na to, że od gitarowych, mocno rockowych riffów będzie na nim dość gęsto. Tak jak w pierwszym singlu „I’ma Fuckin Rockstar”, który właśnie się ukazał. I bardzo dobrze, bo na takich beatach wariaci z Queens brzmią najlepiej!

Nad produkcją całej warstwy muzycznej na krążku „Black Rock” czuwają sami Fredro Starr i Sticky Fingaz wraz z 18-letnim, pochodzącym ze Słowacji, producentem Kid AC’em. Możemy być więc pewni, że będzie tak jak szalony duet sam sobie wymyśli. Dlaczego duet ponownie postawił na mocno rockowe brzmienie Fredro wyjaśnił w wywiadzie dla magazynu XXL:

„Inspiracją do powstania albumu była piosenka „Judgement Night”, którą zrobiliśmy na soundtrack do filmu 'Judgment Night’, hip-hop spotyka rock and roll!”

Chodzi oczywiście o tytułowy numer z tej ścieżki dźwiękowej, który Onyx nagrali wraz z metalowym zespołem Biohazard. (na wydanym w ’93 roku soundtracku oprócz numeru „Judgement Night” znajdziecie również inne rapowo-rockowe perełki i takie kooperacje jak m.in Ice-T i Slayer, Cypress Hill z Pearl Jam czy wspólny numer Boo-Yaa T.R.I.B.E.’a i Faith No More, warto sprawdzić!).

Ale wróćmy już do czasów obecnych i świeżego numeru „I’ma Fuckin Rockstar”. Fredro Starr i Sticky Fingaz zaprosili do niego nieco młodszego Skyzoo. Twórczością brooklyńskiego mc, jak sami tłumaczą, jarają się od czasu wydanej przez niego w zeszłym roku EP „Peddler Themes” i numeru „Bamboo”. Swoją drogą numer ten to swojego rodzaju tribute Skyzoo dla postaci Bamboo z filmu „Strapped” (Handlarze) również mającego premierę w roku 1993. A w postać tą wcielił się nikt inny jak Fredro Starr z debiutującej w tymże roku albumem „Bacdafucup” grupy Onyx.

„Black Rock” nasze głośniki rozniesie już 16 lutego! W tym miejscu sprawdzić możecie jego tracklistę oraz okładkę.  A my tymczasem przypominamy Wam przy okazji wspomniany soundtrack do filmu „Judgement Night”. Rzeczy niesamowicie istotnej dla rozwoju hiphopu!

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: