Kuba Knap gościnnie u Tragarzy – klip do numeru „Raj”

Opublikowano: 31/01/2018
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

„Raj” to drugi singiel promujący płytę Tragarzy, która ukazała się w listopadzie 2017 roku. Piosenka z gościnnym udziałem Kuby Knapa jest rodzajem pozytywnego manifestu zespołu. Przewrotnie natomiast, dla twórców teledysku inspiracją stał się, nie tak już pozytywny, głośny film „La Haine”. A dzięki zastosowaniu formatu anamorficznego, znanego z westernów z lat 70-tych, w klipie czuć również charakterystyczny dla Tragarzy retro-klimat.

Szczeciński zespół Tragarze piosenką z pozytywnym przesłaniem przypomina o swoim nowym albumie. Płyta ukazała się pod koniec 2017 roku. Numer „Raj” jest swojego rodzaju manifestem Tragarzy, opowiada o pozytywnym podejściu do życia i do tworzenia muzyki. Członek zespołu Przemysław Kazanecki tłumaczy, że:

„Nasze utwory nie są żadną instrukcją ani deklaracją środowiskową, stawiamy na indywidualizm, na oczywistą dla nas prawdę, że z odpowiednim nastawieniem naprawdę można zmieniać świat”  

W opisie video wyczytać możemy, że kręcąc teledysk zespół zderzył ze sobą optymistyczny przekaz utworu z bardziej realnym obrazem rzeczywistości, inspirując się wielokrotnie nagradzanym francuskim filmem Mathieu Kassovitza. W klipie luźno nawiązaliśmy do genialnego filmu „Nienawiść”, w którym bohaterowie poprzez swoje wybory coraz bardziej pogrążają się w beznadziei, aż do tragicznego finału” – dodaje Kazaniecki. W teledysku pojawiają się elementy retro oraz odniesienia do rodzinnego Szczecina Tragarzy. Całość została nakręcona w charakterystycznym – anamorficznym – formacie dla westernów z lat 70-tych. Niektóre ujęcia były kręcone na dachu kultowego szczecińskiego budynku Posejdon – symbolu przedwojennego Stettina, który lata swojej świetlności przeżywał w czasach PRL-u. Sprawdźmy zatem jak wyszło!

Szerzej o zespole Tragarze, jak i o wydanym przez nich materiale, przeczytać możecie tutaj.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: