Phife Dawg, Busta Rhymes i Redman na majku, J Dilla na beacie

Opublikowano: 12/02/2021
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Wszystkich kochającym rap z lat 90-tych serduszko teraz mocniej zabiło. Jedni z ważniejszych MC’s złotej ery hiphopu na beacie jednego z najważniejszych beatmakerów w ogóle! Szkoda tylko, że dwóch z całej czwórki już z nami nie ma, a „Nutshell pt. 2” to jedynie remix.

Cofnijmy się do roku 2016. 22-go marca świat muzyki obiega smutna informacja o śmierci, wskutek powikłań po cukrzycy, Phife Dawga. Współtwórca kultowego A Tribe Called Quest w nieszczęśliwy sposób przerywa trwające prace nad ostatnim albumem ATCQ, jak i drugim solowym materiałem. Miesiąc po śmierci rapera udostępniono singiel „Nutshell”. Wyjątkowy numer, który The Five-Foot Assassin zdążył nagrać na beacie nieodżałowanego Jay Dee. Dzisiaj natomiast zaprezentowany został „Nutshell pt. 2”, remiks numeru, do którego gościnne zwrotki dograi Busta Rhymes i Redman! Starzy współpracownicy A Tribe Called Quest swoje wersy dograli na zmienionej produkcji J Dilli!

„Nutshell” pierwotnie ukazać miało się na wydawnictwie „Give Thanks” – pośmiertnej epce Phife Dawga, która jednak nie ujrzała światła dziennego. Teraz, jako część druga, wzbogacona o zwrotki Busty Rhymesa i Redmana, znajdzie się na pośmiertnym, drugim solowym albumie Phife Dawga. Zaprezentowany dzisiaj singiel jest pierwszą zapowiedzią wydawnictwa „Forever”, które ukazać ma się w tym roku!

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: