Plako Wajber odpala Pretext Label singlem z nowej płyty

Opublikowano: 25/12/2023
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Na polskiej scenie pojawiła się nowa wytwórnia. Pretext Label założył Plako Wajber, a pierwszy klip w jego ramach jest już do sprawdzenia na kanale YouTube. Raper składa w nim hołd, obchodzącego w tym roku 50 urodziny, hip-hopowi.

Plako Wajber to mieszkający obecnie w Warszawie MC, który coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność na scenie. Szykując nowy materiał, postanowił zrobić też dość ważny krok w swojej muzycznej przygodzie. Mianowicie, planowana na wiosnę 2024 „Ambisonia”, wydana będzie pod szyldem jego własnej wytwórni, Pretext Label.

Działalność label’u Plako Wajbera została zainaugurowana dokładnie 1 grudnia. Na kanał Pretextu trafił wtedy numer „Ile?”, będący wyjątkowym z wielu powodów. Przede wszystkim, jest to pierwszy singiel, zapowiadający album Plako, zatytułowany „Ambisonia”. Poza tym, „Ile?” to hołd złożony hip-hopowi z okazji jego 50 urodzin. Nic więc dziwnego, że na bicie Markowego, poza rapem, znalazły się też inne elementy kultury z Bronxu – beatbox Sit-Beat’a oraz scratch DJ’a Elementa. Całość zobrazowana została klipem, nakręconym przez Denysa Osipchuka.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: