Wiemy, co Inicjatywa szykuje na 2024

Opublikowano: 25/12/2023
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Inicjatywa pokusiła się w social media o podsumowanie mijającego roku. Przy okazji, gdyński skład poinformował słuchaczy o swoich planach wydawniczych na rok 2024. Jak się okazuje, w przyszłym roku możemy spodziewać się od nich co najmniej dwóch albumów.

Rok 2024 zapowiada się ze strony Inicjatywy bardzo obiecująco. Gdyński skład opublikował w swoich social media obszerny wpis, w którym podsumowuje mijający rok, ale też zdradza plany wydawnicze na rok nadchodzący. Jak się okazuje, dwa albumy to minimum, które otrzymamy od nich w 2024 roku.

Po pierwsze, Rane wypuści swoje solo. Nazywać będzie się ono „W połowie drogi donikąd” i jest ono już w dużej mierze skończone. Pozostało jeszcze trochę pracy produkcyjnej i oczekiwanie na zwrotki zaproszonych gości. Póki co, wiemy jedynie, że na „W połowie drogi donikąd” wersy położył Orzech, a za gramofonami stanął DJ Lolo. Na ujawnienie reszty gości będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Poza rapowym solo Ranego, w 2024 ukaże się też jego triphopowy album producencki. Materiał zatytułowany będzie „Here Be Dragons”, a produkcje na niego Rane zbierał przez ostatnie lata. Jak sam zapowiada, będzie to „brudny multi sampling w takich trochę mistyczno nuarowych klimatach, inspirowany starym Shadowem, RJD2, Massive Attackiem, czy Herbaliserem”.

Jakby tego było mało, na horyzoncie majaczy też wspólny projekt Ranego z DJ’em Lolo. Póki co, reprezentanci Inicjatywy w pocie czoła myślą nad nazwą albumu, więc spodziewać możemy się go raczej dopiero po wydaniu dwóch powyższych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: