Plako Wajber puszcza singiel „Endless”

Opublikowano: 18/02/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Plako Wajber puszcza kolejny singiel pod szyldem własnego labelu PRETEXT. Tym razem jest to numer „Endless”, który turntablistycznym i mistrzowskim dotykiem dopieścił DJ Chederac, a pod którego brzmieniem podpisują się Dygnitarz808 & BreakJanek 60. Powstały w tym składzie track zaprezentowano wraz klipem nakręconym podczas sesji nagraniowej.

Plako Wajber udostępnia kolejny singiel przed zaplanowaną na kwiecień premierą albumu „Ambisonia”. Chociaż, jak zaznacza sam autor, numer „Endless” przed publikacją, przeczekać musiał ponad rok. Nie zaburza to jednak odbioru ponadczasowej treści utworu. Singiel „Endless” spodobać powinien się także wszystkim entuzjastom turntablismu na najwyższym poziomie. Kawałek trwającym ponad minutę intro rozpoczyna bowiem DJ Chederac. Sam Plako Wajber ze swoimi zwrotkami, na miło dudniącym, mającym ten analogowy posmak bicie od duetu Dygnitarz808 & BreakJanek 60, wchodzi jako drugi. A scratche i cuty gęsto sypią się do ostatniej sekundy „Endless”. Gramofonowe akcje reprezentanta szkoły DJ-skiej Spinlab i kolektywu Needlework Scratch Crew zarejestrowano także na video. Za kamerą stanęła Tamara Allina, a nakręcone ujęcia posłużyły następnie do zmontowania klipu, który towarzyszy najnowszemu singlowi Plako Wajbera.

„Singiel wyprodukowali Dygnitarz808 i BreakJanek 60 należący do sekty 666VOLVO, wyznawców analogowej religii, dla których muzyka nie ma sensu bez kilometrów przewalanych kabli i smaku klasycznych samplerów i syntezatorów. Między stosami winyli i wirem, nie zawsze dobrych, wydarzeń w okresie powstawania kawałka, tak jak zawsze w przypadku Plako Wajbera utwór „napisał się sam”, bo nic tak nie inspiruje jak rzeczywistość”.

(Fot. główna – kadr z video „Endless”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: