„Pondemia” nastanie w przyszłym tygodniu – znamy jej szczegóły

Opublikowano: 15/06/2021
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Zapowiedziana na ten miesiąc „Pondemia” nie zaskoczy nikogo, kto uważnie śledzi poczynania reprezentanta Pona. Wszakże jej pierwsze oznaki dostrzec mogliśmy już na wiosnę 2019 roku. Teraz, po ponad dwuletniej akcji promocyjnej, SynAlkaPono swój nowy solowy album wyda już w przyszłym tygodniu!

Wspomnianą natomiast, jedną z pierwszych oznak „Pondemii” był singiel „Szczerze”. Chociaż w momencie jego wypuszczenia w marcu 2019 nie wiedzieliśmy, że zapowiadać będzie tak właśnie zatytułowane wydawnictwo. Następnym singlem zapowiadającym piątą solowo nagraną płytę, kawałkiem „Szyfrem”, nagranym na beacie PSR’a, reprezentant Zip Składu podzielił się ze słuchaczami jednak dopiero po niecałym roku. Kolejne numery ze swojej nadchodzącej solówki SynAlkaPono zaprezentował natomiast po następnych kilku miesiącach. Podczas ubiegłorocznych wakacji w sieci pojawiły się wyprodukowane przez DJ’a B i poparte teledyskami numery „Jak Wy” oraz „OMC”.

O tym, że stoimy w obliczu „Pondemii” dowiedzieliśmy się na początku tego roku. Od stycznia sytuacja wokół solówki Pona rozwinęła się, wystartował preorder wydawnictwa „Pondemia”, a następne single pojawiać zaczęły się regularniej. W ostatnim czasie z kolei poznaliśmy pełną już tracklistę nowego albumu Rafała Poniedzialskiego. O większości numerów oraz gościach do nich zaproszonych, siłą rzeczy, wiedzieliśmy już wcześniej.

Wśród kawałków jakie usłyszymy na płycie „Pondemia” znalazła się jednak jeszcze jedna niespodzianka! Otóż SynAlkaPono, jeden z utworów, konkretnie to numer „Ten zły” nagrał w towarzystwie Bonsona, Marii Maj, Natalii Kality oraz… aktora Bartosza Obuchowicza! Na „feacie” u ESAPE nie mogło zabraknąć również pozostałych Zipów. Swoją obecność na albumie „Pondemia” odnotował więc zarówno Fu, jak i Sokół, z którym nagrany numer „Tak naprawdę” również mogliśmy usłyszeć już wcześniej w singlowej formie.

Do pozostałych numerów SynAlkaPono zaprosił, między innymi, K-Leah, Kabe, Praporodziada i Ero JWP. Pełną tracklistę nowej solowej płyty Pona, wraz z listą producentów materiału, znajdziecie poniżej. Premiera albumu „Pondemia” czeka nas natomiast już w przyszłym tygodniu, dokładnie 23 czerwca.

SynAlkaPono-Pondemia-okładka

SynAlkaPono – Pondemia

 1. Intro
 2. Pondemia x K-Leah / prod. V6V
 3. Szyfrem / prod. PSR
 4. Jak wy / prod. DJ B
 5. Skit
 6. OMC / prod. DJ B
 7. Tak naprawdę x Sokół x Sztoss / prod. DJ B
 8. Ten zły x Bonson x Bartosz Obuchowicz x Maria Maj x Natalia Kalita / prod. DJ B
 9. Skit
 10. Nie zapomnę x Angelika Irauth / prod. DJ B
 11. Szczerze (Boom Bap Version) / prod. SIÓDMY
 12. Przełom x Fu / prod. FOLKU
 13. Skit
 14. Schody x Kabe / prod. SWIZZY
 15. ZMDR / prod. STEEZ83
 16. Lifestyle x Paprodziad / prod. V6V
 17. Globetrackers x Ero x HZD / prod. THE RETURNERS
 18. Outro
 19. Lifestyle rmx DJ B
 20. Szczerze rmx DJ B
 21. Szyfrem rmx SZWED SWD
 22. Szczerze (Boom Bap Version) instrumental – KONKURS dla raperów/wokalistów.
 23. Szczerze (acapella) – KONKURS dla beat maker’ów
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: