Premiera dokumentalnej produkcji o Big L’u już za kilka dni

Opublikowano: 21/05/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Z okazji 25-lecia wydania klasycznego albumu “Lifestylez ov da Poor & Dangerous”, którym z buta na scenę wszedł Big L, już za kilka dni w sieci pojawi się mini dokument przedstawiający historię Lamonta Colemana.

Ta jak wiemy, zakończyła się tragicznie. Strzałami oddanymi z broni palnej, w Harlemie – rodzinnej dzielnicy L Corleone, w lutym 1999 roku. Big L zdążył jednak nagrać przełomowy dla nowojorskiego rapu krążek. Albumem “Lifestylez ov da Poor & Dangerous” zwrócił na siebie uwagę wszystkich, zostawiając większość słuchaczy i ówczesnych liderów sceny w głębokich osłupieniu.

I o tym właśnie traktuje dokumentalna produkcja pt. “Foul Child: The Legend Of Big L”. Materiał przygotowany został przez label Mass Appeal przy współpracy z Sony Music Certified Classics i 29-go maja trafić ma na YouTube, na dzień przed 46. rocznicą urodzin nowojorskiego MC. “Foul Child: The Legend Of Big L” zawierać będzie archiwalne nagrania video, a także wywiady, których udzieli m.in. RZA, Buckwild, A$AP Ferg, A$AP Twelvyy, Dave East, Stretch Armstrong, Bobbito Garcia i Peter Rosenberg. Prezes Mass Appeal, Peter Bittenbender wyraził natomiast nadzieje, że mini dokument będzie inspiracją do stworzenia pełnometrażowej już produkcji przedstawiającej historię Big L’a, która jak wiemy, powstać miała już kilka lat temu.

Już teraz sprawdzić możemy pierwszy oficjalny trailer “Foul Child: The Legend Of Big L”. Premiera 29-go maja na kanale YouTube labelu Mass Appeal.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: