Proceente i Amatowsky przeprowadzają zamach na władzę

Opublikowano: 16/05/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Nadszedł dzień, w którym pojawił się „Obywatel”. Konceptualny album, za którym wspólnie stoją Proceente i Amatowsky, a którego ideą, skrytą w warstwie tekstowej, jest przeprowadzenie zamachu na władzę. Wytwórnia Aloha Entertainment natomiast, korzystając z hip- hopowej niezależności oraz wolności słowa, udostępnia cały album w serwisach cyfrowych oraz na YouTube.

Proceente i Amatowsky albumem „Obywatel” łączą elementy dystopii, thrillera political fiction oraz dramatu społecznego w stylu noir. Raper osadził swój fabularny storytelling w niebezpiecznie bliskiej przyszłości. Warstwą tekstową nawiązując do ponadczasowych tekstów kultury jak „Krakatit” Karela Capka, „Mała Apokalipsa” Tadeusza Konwickiego oraz „Zły” Leopolda Tyrmanda. A także filmów kina moralnego niepokoju, czy też klasycznego albumu O.S.T.R.’a pt. „Tylko dla dorosłych”. Równorzędnie klimat albumu „Obywatel” tworzy stworzona przez Amatowsky’ego warstwa muzyczna. Sugestywna, dopracowana i udanie korelująca z rapem Proceenta. Nadejście „Obywatela” wcześniej sygnalizował z kolei singiel „Kalejdoskop”.

„Obywatel” doczekał się także wydania fizycznego w limitowanej, dwupłytowej edycji. Zawierającej dodatkowy krążek z instrumentalami. Całkowity nakład albumu duetu Proceente/Amatowsky wynosi zaledwie 250 ręcznie numerowanych egzemplarzy. Zalecamy zatem pośpiech i w celu załapania się na fizyka, odwiedzenie www.alohasklep.pl lub www.hiphopheadz.pl.

Proceente-Amatowsky - Obywatel

Proceente/Amatowsky – Obywatel

  1. Kuku Na Muniu
  2. Krakatit
  3. Mistrz Ceremonii ft. DJ HWR
  4. Spod Ciężkich Powiek
  5. Co To Znaczy Sztuka? ft. DJ HWR
  6. Złość i Emocje ft. DJ HWR
  7. Guernica ft. DJ HWR
  8. Niedoczekanie ft. DJ HWR
  9. Kalejdoskop
  10. Tadeusz Konwicki

(Fot. główna – Proceente, autor: Radosław Wolski / mat. prasowe Aloha Ent.)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: