Proceente nagrywa „Pro publico bono”

Opublikowano: 18/02/2020
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Weteran polskiej sceny rapowej, Proceente, już niedługo wyda swój 19-sty album. Dorobek zaiste imponujący i absolutnie nie można zarzucić szefowi Aloha Entertainment, że idzie na ilość, a nie na jakość. Ci, którzy znają jego twórczość, doskonale wiedzą, że można się w niej doszukać wielu cennych spostrzeżeń, wątków autobiograficznych, ale także komentarza na temat świata i bieżących wydarzeń.

Najnowszy singiel „Pro publico bono” daje nam jasny sygnał, że i „Dziennik 2020” będzie pod tym względem bogaty. Procent wyraźnie sprzeciwia się panującym obecnie trendom i nabija zwrotki nowego kawałka przekazem, którego w obecnym rapie coraz większy deficyt. Przekazem niełatwym, bo dotykającym bardzo delikatnej i potrafiącej skłócić ludzi sfery polityki i sytuacji w naszym kraju. Klip ukazujący, m.in. obrady polskiego sejmu dodatkowo potęgują przekaz.


„Dziennik 2020” swoją premierę będzie miał już 13 marca. Dostępna jest wersja podstawowa oraz wydanie specjalne z drugim krążkiem, na którym znajdziemy instrumentalne wersje utworów. Za warstwę muzyczną w całości odpowiedzialny jest Mayor, a gościnne zwrotki położyli Avi, Green, Parzel, Cywinsky, Emazet, Mały Esz, Wdowa, Łysonżi oraz Ciech. Na gramofonach usłyszymy z kolei DJ’a Te oraz DJ’a HWR.

Album nabyć można na stronie internetowej https://www.alohasklep.pl/

PROCEENTE „DZIENNIK 2020”:
01 Niezależność ft. DJ Te + Paweł Kurowski (gitara)
02 Pro publico bono ft. DJ HWR
03 Fejki i hieny ft. Avi
04 Hawajscy Patole feat. Emazet, Mały Esz, Wdowa, Łysonżi, Ciech
05 Bez komentarza ft. DJ Te
06 Harmonia Równowaga feat. Parzel
07 Chłopiec ft. Green
08 Podaruję Ci księżyc feat. Cywinsky
09 Loch Nesse
10 Obojętność
11 Dziennik 2020 ft. DJ HWR
12 Sam ft. DJ Te

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: