Quelipemysy wypuszcza „#1”

Opublikowano: 09/08/2021
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Czyżby na poznańskiej mapie rapowej pojawił się nowy skład? Quesh, Elipe oraz Kymysyyy zjednoczyli się jako Quelipemysy i wypuścili wspólny numer na bicie HES’a.

W miniony weekend na kanale ELIPE OFICJALNIE pojawił się numer w niezwykle ciekawym składzie. Za majkiem spotkali się bowiem Quesh, eLiPe, czyli PeeTe i Lary oraz Kymysyyy. I po raz kolejny zyskujemy potwierdzenie naszej tezy, że bitwy fristajlowe to świetny poligon treningowy dla przyszłych raperów. O ile nas pamięć nie myli, wszyscy poza PeeTe są reprezentantami Poznań Freestyle League i trzeba przyznać, że ich wspólny numer robi robotę.

Utwór nosi tytuł „#1”, a bit do niego, o bassowym, wyspiarskim flejworze, stworzył HES. Cała czwórka położyła na nim zwrotki, mocno skoncentrowane na wielokrotnych rymach. Trzeba przyznać, że na polskiej scenie wielokrotne rymy nadal nie są standardem, a być powinny. Dwójkami, trójkami i czwórkami, które rzucili tu Quesh, eLiPe i Kamis, można by było obdzielić niejeden dobrze sprzedany w Polsce album.

Tytuł singla skłania nas jednak do pewnej spekulacji. Czy Quelipemysy to nowy skład, a „#1” to przywitanie się ze słuchaczami, po którym cała czwórka zabierze się za wspólny materiał? Niestety nigdzie nie znaleźliśmy potwierdzenia tej tezy, ale nie można tego wykluczyć. Śmiało możemy jednak stwierdzić, że jeśli płyta w tym składzie ujrzałaby światło dzienne, byłaby to jedna z mocniejszych rapowo rzeczy z Poznania.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: