R.I.P. Craig Mack! – zmarł jeden z pierwszych raperów w Bad Boy Records

Opublikowano: 13/03/2018
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

W dniu wczorajszym, w wieku 46 lat, zmarł Craig Mack – raper z Queens, jeden z pierwszych podpisanych przez Puffa Daddy’ego w jego wytwórni Bad Boy Records i przede wszystkim autor kultowego singla „Flava In Ya Ear” i albumu „Project: Funk da World”.

Wydany w 1994 debiutancki album Craiga Macka był drugą pozycją w katalogu wydawniczym raczkującej dopiero wytwórni należącej do mającego ucho do dobrych MC jak nikt inny, Puffy’ego. Wszak zaledwie tydzień przed premierą albumu Craiga wydał on on debiutancki krążek…. Biggiego Smallsa!

 

„Project: Funk da World” nie zyskał, co prawda, aż tak wielkiej sławy jak „Ready to Die”, jednakże nie przeszkodziło to debiutanckiemu albumowi Macka w zdobyciu Złota. Dobrą sprzedaż płyta zawdzięcza przebojowym produkcjom Easy Mo Bee, i w dużej mierze wysokiej popularności singli „Get Down” oraz wspomnianego „Flava In Ya Ear”. Ten drugi numer ponadczasowym hitem stał się w momencie pojawienia się jego remixu, w którym oprócz gospodarza usłyszeć możemy Notoriusa B.I.G., Busta Rhymesa, Rampage’a i LL Cool J’a! Kto nie zna powinien się wstydzić…

 

Drugim, i niestety ostatnim już, album Craiga Macka był krążek zatytułowany „Operation: Get Down”. Wydany trzy lata po debiucie i w innej wytwórni materiał nie odbił się już tak szerokim echem w branży. Głównie z powodu braku nośnych singli i znanych producentów, a także ze względu na ogrom płyt jakie ukazywały się w tamtym czasie.

 

Mimo długoletnim już braku aktywności muzycznej ze strony Craiga Macka, jego nieoczekiwana śmierć odbiła się szerokim echem w świecie hiphopu. Kondolencje ze strony raperów, djów i producentów cały czas pojawiają się w sieci i spływają z różnych stron. Wyraz swojego smutku okazali już m.in. DJ Scratch, Funkmaster Flex, Biz Markie, Freddie Gibbs, Juicy J, Vinnie Paz i R.A. The Rugged Man.

https://www.instagram.com/p/BgQNYxolZvq/?taken-by=djscratch

https://www.instagram.com/p/BgQMMNEALpM/?taken-by=funkflex

Rest In Peace Craig Mack!

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: