Rafi, Osak i Numer Raz w singlu „Respect For Tape”

Opublikowano: 30/08/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

30 sierpnia, czyli w dzień 59. urodzin kasety magnetofonowej wraca akcja „Respect For Tape”. Specjalnie z tej okazji na słuchaczy czeka już singiel zatytułowany „Respect For Tape”. Jest to numer, który wspólnie nagrali Rafi z PDG Kartel, Numer Raz oraz Osak. Za którego brzmienie odpowiadają Matis i DJ Twister!

30 sierpnia 1963 roku po raz pierwszy zaprezentowana została światu kaseta magnetofonowa. Nośnik, który sprawił, że muzyka stała się bardziej dostępna i zapoczątkował swoistą rewolucję w branży muzycznej. Być może wiele osób nie pamięta już czasów, kiedy to ołówkiem przewijało się piosenkę, żeby jeszcze raz usłyszeć ulubiony refren. Pasjonaci stojący za projektem „Respect For Tape” zamierzają jednak ową pamięć odświeżyć.

„Respect For Tape” to zainicjonowany przez Grędzia, zakrojony na szeroką skalę projekt, stanowiący owoc kolekcjonerskiej pasji i miłości do hiphopowej kultury. Dzięki „Respect For Tape” ponownie poczuć możemy najntisowy klimat. W eterze tworzący się w rytm werbla, stopy i bassu. W ramach tego projektu otrzymaliśmy już single, które wspólnie nagrali Ero x Felipe x Obywatel MC, Nullo x L.U.C. x Pih, Sensi x Spinache x Proceente oraz Bu x Gumix x DJ HWR.

„Projekt Respect For Tape to hołd oddany kasecie magnetofonowej – nośnikowi przechowującemu nie tylko wyjątkową muzykę, ale również piękne wspomnienia. Ktoś pomyślałby, że to jedynie kilkadziesiąt metrów taśmy zawiniętej w kawałku plastiku, jednak dla wielu to coś znacznie więcej. Dzięki kasecie upływ lat jest jedynie pozorny – wraz z wciśnięciem przycisku PLAY, słuchacz może przenieść się w dowolną czasoprzestrzeń przy dźwiękach głębokiego basu i rytmicznych werbli.
Respect For Tape tworzono z czystej zajawki i kolekcjonerskiej pasji, w których nieustannie tli się młodzieńczy zapał. Główną ideą niniejszej inicjatywy jest powrót do lat 90-tych, kiedy to miłośnicy rapu ubrani w baggy przemierzali pewnym krokiem osiedle, słuchając boombapowych brzmień zza oceanu i pierwszych nagrywek lokalnych emcees płynących z bateriożernych walkmanów.”

– z mat. prasowych

Najnowszym przejawem akcji „Respect For Tape” jest natomiast numer tytułowy całego projektu, który wspólnie nagrali Rafi Degustator, Osak oraz od dawna nie słyszany Numer Raz. Kooperacja jest to zatem, co najmniej, zaskakująca. Warstwą muzyczną utworu zajął się z kolei Matis z ekipy Hurragun, a całość cutami dopieścił niezawodny DJ Twister.

„W tym wyjątkowym numerze bujające wersy dla słuchaczy nawinęli Rafi, Osak i Numer Raz w akompaniamencie bitu upichconego przez Matisa z cut’ami DJ Twistera. Jeżeli chcecie poczuć klimat lat 90. w 2022 roku, sprawdźcie ten kawałek koniecznie!”

– z mat. prasowych Warner Music Poland

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: