Ero, Obywatel MC i Felipe puszczają singiel „…na kasetach”

Opublikowano: 30/08/2021
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Pierwsze zapowiedzi zakrojonego na szeroką skalę projektu Respect For Tape otrzymaliśmy jeszcze porą wiosenną. Dzisiaj natomiast w sieci pojawił się pierwszy singiel promujący to przedsięwzięcie. A jest to numer „…. na kasetach” nagrany wspólnie przez Ero, Felipe i Obywatela MC.

W maju 2k21 ujawniono, że w przygotowaniu jest projekt, którego ideą złożenie hołdu kasecie magnetofonowej. Co więcej, do akcji Respect For Tape zaangażowano znaczną liczbę raperów, producentów oraz dj-ów. Już wówczas dowiedzieliśmy się, że w akcję tą zaangażowali się  Pih, Pięć Dwa, Ryfa Ri, Obywatel MC (Deluks/PCP), L.U.C., Spinache, Proceente, Jędker, Rafi, Emil Blef, Magiera, OMP, Numer Raz, DJ Twister, DJ Creon, Hurragun, Błaszczu, Aes, DJ Platoon z legendarnych Trials X, Cywinsky, Dziker (Ideo), Młody, Markowy, Marek Pędziwiatr (EABS), DJ HWR, Mikser, Mleko (Born Juices), DJ Kebs, Kecajj (Koligacja GieKa), Decó i Dj Plash (Stylowa Spółka Społem), Aro, Jot, DJ Trakmajster, Mr Krime, DJ Romek oraz DJ Beezee. 

Następnie o Respect For Tape nieco przycichło. Temat powrócił jednak, już po całości, w dniu dzisiejszym! I otrzymaliśmy coś, czego nikt się nie spodziewał, a każdy jednak potrzebował. Tym bowiem stwierdzeniem śmiało określić można numer „… na kasetach”, który wspólnie nagrali Ero JWP, Felipe i Obywatel MC. Beat do pierwszego singla przedsięwzięcia „Respect For Tape” dostarczył natomiast Markowy, a całość scratchami i cutam uzupełnił DJ Twister. Teledyskiem do kawałka „… na kasetach” zajęła się natomiast ekipa H D S C V M.

Nieprzypadkowa jest również data premiery. Bowiem to właśnie 30 sierpnia 1963 roku kaseta magnetofonowa została zaprezentowana światu przez markę Philips i towarzyszy nam po dziś dzień! Więcej informacji o samym projekcie Respect For Tape przekażemy Wam natomiast już wkrótce!

Projekt Respect For Tape to hołd oddany kasecie magnetofonowej – nośnikowi przechowującemu nie
tylko wyjątkową muzykę, ale również piękne wspomnienia. Ktoś pomyślałby, że to jedynie
kilkadziesiąt metrów taśmy zawiniętej w kawałku plastiku, jednak dla wielu to coś znacznie więcej.
Dzięki kasecie upływ lat jest jedynie pozorny – wraz z wciśnięciem przycisku PLAY, słuchacz może
przenieść się w dowolną czasoprzestrzeń przy dźwiękach głębokiego basu i rytmicznych werbli.

„Respect For Tape tworzono z czystej zajawki i kolekcjonerskiej pasji, w których nieustannie tli się młodzieńczy zapał. Główną ideą niniejszej inicjatywy jest powrót do lat 90-tych, kiedy to miłośnicy rapu ubrani w baggy przemierzali pewnym krokiem osiedle, słuchając boombapowych brzmień zza oceanu i pierwszych nagrywek lokalnych emcees płynących z bateriożernych walkmanów”.

– przekazują pomysłodawcy Respect For Tape.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: