Sensi, Spinache i Proceente we wspólnym singlu „Walkman”

Opublikowano: 11/10/2021
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

„Respect For Tape” nabiera coraz większych rozpędów. Właśnie ukazał się trzeci singiel związany z projektem zainicjonowanym przez Grędzia. Tym razem jest to „Walkman”, który wspólnie nagrali Sensi, Spinache i Proceente.

Projekt „Respect For Tape”, który do życia powołał Grędziu jest hołdem dla taśm magnetofonowych, kultury hiphopowej, jak i sprzętu, który w latach 90. był atrybutem każdego fana muzyki rapowej. „Walkman”, zaprezentowany jako trzeci singiel to wydawnictwo zwiastujący, stanowi tego najlepsze potwierdzenie.

Tym razem swoje siły połączyli reprezentanci Częstochowy, Łodzi, Warszawy, Wrocławia i Krakowa! Sensi, Spinache i Proceente zapodali wspominkowe zwrotki, Latarnik skleił klasycznie brzmiący bit, a Mr Krime okrasił słowa i muzykę skreczami. Tym samym utwór ten stanowi kolejny muzyczny trip w dzikie lata dziewięćdziesiąte. To powrót do czasów, gdy najlepszym kompanem podczas osiedlowych spacerów był bateriożerny walkman, z którego wydobywały się dźwięki magnetofonowej taśmy.

„Z utworu dowiecie się m.in. jakich kaset słuchał Sensi, kto jest rówieśnikiem Spinache’a oraz kogo słuchał Proceente w pociągu. W skrócie – masa wspominek zaserwowanych w klasycznym, trueschoolowym sosie, z dawką melancholii i spojrzeniem na świat poprzez retrospektywne obraz”.

– zachęcają organizatorzy akcji Respect For Tape.

Sam singiel „Walkman”, który wspólnie nagrali Sensi, Spinache i Proceente stanowi również hołd dla kultowego, przenośnego odtwarzacza wypuszczonego w 1979 roku przez firmę Sony oraz Lou Ottensa, twórcy kasety magnetofonowej. Przed Wami „Walkman”.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: