Rakim wraca z nowym albumem „G.O.D.’s Network (REB7RTH)”

Opublikowano: 21/06/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Rakim po piętnastu latach od premiery trzeciego solowego albumu, wraca z wyczekiwanym, nowym materiałem. Mające ukazać się za niewiele ponad miesiąc wydawnictwo „G.O.D.’s Network (REB7RTH)” ciężko jednak nazwać w pełni solową płytą, chociaż The God MC w całości odpowiada za jej brzmienie. Za mikrofonem z kolei pojawia się gościnnie plejada innych raperów, m.in., Masta Killa i Kurupt, których słyszymy w singlu „Be Ill”.

Doczekaliśmy się, Rakim puszcza nowy album! Po ikonicznych płytach nagranych w duecie z Ericiem B, doskonałych solowych „The 18th Letter”, „The Master” i „The Seventh Seal” oraz następującej po ich ukazaniu się piętnastoletniej przerwie w wydawaniu kolejnych albumów, Kid Wizard wraca na scenę ze świeżym materiałem. Materiałem zgoła odmiennym od poprzednich dokonań The R. Album zatytułowany „G.O.D.’s Network (REB7RTH)” będzie bowiem pierwszym, w którym Rakim odpowiada także w całości za warstwę muzyczną. Wcześniej skupiając się jedynie na liryce, dzięki czemu raper dorobił się miana The God MC.

W 2024 roku natomiast The 18th Letter staje się natomiast także beatmakerem. Świeże kawałki nagrywając z licznie zaproszonymi gośćmi. Na „G.O.D.’s Network (REB7RTH)” jest ich bowiem ponad dwudziestu! Tym samym, na nowej płycie Rakima nie uświadczymy numeru, który byłby w pełni solowym popisem legendarnego rapera. Z kim zatem The R podjął współpracę? Zaczynając od początku, obecność na „G.O.D.’s Network (REB7RTH)” zaliczają, między innymi, Kurupt, Masta Killa, Planet Asia, Snoop Dogg, 38 Spesh, Fred the Godson, Skyzoo, Canibus, Chino XL, KXNG Crooked, LA The Darkman, Joell Ortiz, Kool G Rap, Big Twins i Method Man. Przy tym tłoku warto osobno podkreślić, że Rakim na nowym albumie umieścił także zwrotki i wokale raperów, których już niestety z nami nie ma, jak Nipsey Hussle, DMX czy Prodigy.

Rakim album „G.O.D.’s Network (REB7RTH)” w dniu dzisiejszym zapowiedział także pierwszym singlem. Wspomnianym na wstępie numerem „Be Ill”, w którego nagraniu udział wzięli Masta Killa i Kurupt. Premierę płyty „G.O.D.’s Network (REB7RTH)” zaplanowano z kolei na 26 lipca.

Rakim - G.O.D.'s Network (REB7RTH) - album cover art

Rakim – G.O.D.’s Network (REB7RTH)

  1. Be Ill ft. Kurupt & Masta Killa
  2. Now Is The Time ft. B.G., Hus Kingpin & Compton Menance
  3. Love Is The Message ft. Nipsey Hussle, Snoop Dogg, Planet Asia, Louis King, Sally Green, Kobe Honeycutt & The L.A. Grand Choir
  4. God’s Playground ft. 38 Spesh, Skyzoo, Fred The Godson & DMX
  5. Pendulum Swing ft. KXNG Crooked, Canibus, LA The Darkman & Chino XL
  6. International ft. Kool G Rap, Joell Ortiz & Tristate
  7. Sign Of Se7en ft. Prodigy, Method Man, X- Raided & Big Twins

(Fot. główna – źródło: instagram.com/thegodrakim)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: