Raperzy nagrywają i zapowiadają nowe rzeczy

Opublikowano: 11/01/2018
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Nastanie Nowego Roku widać sprawiło, że nasi rodzimi MC’s dostali nowych sił i ostro wzięli się do roboty. Kilkoro z nich w ostatnim czasie ogłosiło, że pracują nad swoimi nowymi projektami, które światło dzienne ujrzą już niebawem, lub trochę później, ale na pewno w 2018. Sprawdźcie kto zapowiedział już wydanie albumu na ten rok!

Jeszcze w roku ubiegłym datę swojego nowego solowego albumu podał Słoń. Z poniższego postu dowiedzieliśmy się, że materiał sygnowany jego ksywą na sklepowe półki trafi 5.10.2018.

 

Wraz z początkiem 2018 roku datę premiery czwartego solowego wydawnictwa podał również Kękę. Następca „Trzecich Rzeczy” na rynku ukażę się 23.03.2018. Dzisiaj natomiast dowiedzieliśmy się, że w przyszłym tygodniu Kęki rozpoczyna kręcić pierwszy klip z nowego materiału.

https://www.instagram.com/p/Bdf4jBbg3wd/?taken-by=piotrsiara

 

O tym, że pracę nad nowym album wrą ogłosił też W.E.N.A. Tutaj jednak, wiemy jedynie, że trwają…. Co i tak jest dobrym znakiem zważywszy na fakt, że solowe krążki Wudeo wydaje średnio co dwa lata, a ostatni z nich „Niepamięć” ukazał zaledwie niewiele ponad miesiąc temu.

 

Bilon również poinformował nas, że w 2018 roku ukaże się jego nowy album . Tutaj poznaliśmy już tytuł przygotowywanego razem ze Szwedem SWD materiału, który brzmi  „Warszawski Rapton”. Dowiedzieliśmy się również, że będzie to projekt złożony z inspiracji staro-warszawskim folklorem oraz nowymi brzmienia. Premiery spodziewać możemy się w pierwszej połowie 2018. 

 

Oczywiście nie są to wszystkie zapowiedziane na ten rok polskie albumu rapowe. I zapewne stanowić będą one skrawek wszystkich hiphopowych wydawnictw jakie ujrzą światło dzienne w 2018 roku. Wyżej wymienione pozycje są jedynie tymi, które zostały zapowiedziane w ostatnim czasie, nie są promowane jeszcze żadnymi singlami, a ich akcje promocyjne na dobrą sprawę jeszcze się nie rozpoczęły. A my i tak zdajemy sobie sprawę, że z punktu polskiego odbiorcy rapu bardziej istotnego wydarzenia niż udział Peji w Agencie Gwiazdy już pewnie w 2018 roku nie uświadczymy.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: