Redman i Illa J gościnnie w nowym singlu Phife Dawga

Opublikowano: 06/09/2021
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Jeszcze w tym roku otrzymać mamy pośmiertny album nieodżałowanego Phife Dawga z A Tribe Called Quest. W sieci regularnie pojawiają się nowe single zapowiadające płytę pt. „Forever”, a przed weekendem pojawił się kolejny. Tym razem z z gościnnym udziałem Illa J’a oraz, ponownie, Redmana!

Kawałek Phife Dawga, do którego dograli się Illa J i Redman zatytułowano „French Kiss Trois”, i zaprezentowano wraz z równie udanym teledyskiem. Za warstwę muzyczną utworu odpowiadają z kolei Potatohead People. Całość zmiksował natomiast Ali Shaheed Muhammad. Otrzymaliśmy zatem rzecz przepełnioną tym soulfulowym klimatem i pięknie nawiązującą do tribe’owego brzmienia.

Fani Phife Dawga i ATCQ natomiast, słuchając „French Kiss Trois”, z pewnością z miejsca przypomną sobie numer „French Kiss Deux”. Ten pojawił się jeszcze w maju tego roku, a gościnnie pojawił się w nim jedynie Illa J. Zauroczony tym utworem Reggie Noble postanowił jednak również być jego częścią i tym sposobem powstał „French Kiss Trois”. Utwór, który Phife Dawg stworzył jako hołd dla Montrealu i mieszających w tym kanadyjskim mieście francuskich pań. I nie jest to również pierwszy singiel zapowiadający album „Forever”, w którego nagranie zaangażował się Funk Doc. Przypomnijmy w tym miejscu, że Redman dograł się również, obok Busty Rhymesa, do kawałka “Nutshell pt. 2”. Ten z kolei pojawił się na początku roku się wraz z zapowiedzią albumu Phife Dawga.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: