Rockness Monsta i Method Man to „Beastie Boyz”

Opublikowano: 05/04/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Reprezentanci legendarnych składów Boot Camp Clik i Wu-Tang Clan ponownie łączą siły! Rockness Monsta i Method Man spotkali się na beacie, który dostarczył Ron Browz i wjechali razem jak „Beastie Boyz”.

Przez wszystkie lata działalności szlaki Boot Camp Clik i Wu-Tang Clan przecinały się niejednokrotnie. Poszczególni MC’s z tych nowojorskich zespołów dość często razem nagrywali. I nagrywają dalej. Najnowszym efektem trwającej od lat dziewięćdziesiątych współpracy jest singiel „Beastie Boyz”, który wspólnie nagrali dwaj najbardziej energetyczni reprezentanci ekip z Brooklynu i Long Island, Rockness Monsta i Method Man, rzecz jasna. Współtwórca Heltah Skeltah i Johny Blaze swoje wersy położyli na beacie od Rona Browza. Współtwórcom „Gunz 'N Onez” towarzyszący również za mikrofonem, udzielając się w refrenie „Beastie Boyz”. Utwór, w którym obok siebie słyszymy Rocknessa Monsta i Method Mana zobrazowano także teledyskiem. Za reżyserię video do „Beastie Boyz” odpowiedzialny jest z kolei The Last American B-Boy.

„Beastie Boyz” zwiastują album Rocknessa Monsta i wspomnianego Rona Browza. Działając jako Rock & Ron duet planuje późnym latem tego roku wydać album „Ether Rocks”. Za wydanie płyty odpowiedzialny będzie label Fat Beats oraz American B-Boy Records. Na ten moment nie znamy jednak jeszcze szczegółów tego wydawnictwa. Jedną z pierwszych zapowiedzi współpracy Rocknessa Monsta i Ether Boy’a otrzymaliśmy natomiast już przed dwoma laty.

A jakby ktoś Rona Browza jednak nie kojarzył to jest to dobra okazja, żeby zaległości nadrobić. Gość pochodzi z Harlemu, a jego pierwsze beaty usłyszeć mogliśmy już na „Big Picture” Big L’a. Jednak dopiero kolejna współpraca, z równie utalentowanym, nowojorskim raperem przyniosła Ronowi szeroki już rozgłos. Raper tym był Nas. Natomiast beat, który na album „Stillmatic” dostarczył Browz, wykorzystano w kawałku „Ether”, czyli dissie Nasty Nasa na JAY’a-Z. Numer, co oczywiste, zyskał ogromną popularność. Beef na linii Escobar – El Presidente stał się jednym z głośniejszych w rap grze. A sam Ron Browz znacznie spotęgował dzięki temu hype na swoją twórczość, przyjmując nawet ksywę Ether Boy. I dalej już poszło. Kolejne beaty od Rona Browza poszły do Fat Joe, ponownie do Nasty Nasa, do Ludacrisa, DMX’a, Lil’Kim, Snoop Dogga, 50 Centa. Wymieniać można by jeszcze długo. Teraz przyszedł czas na współpracę właśnie z Rocknessem Monsta.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: