Ruszył preorder nadchodzącego albumu EXPO 2000 „ad hoc”

Opublikowano: 19/06/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Trójmiejski producent, EXPO 2000, zaprezentuje w lipcu swój album producencki, zatytułowany „’ad hoc”. Póki co, materiał promują single „A Milli Milli”, z Belmondawgiem i Liroyem, oraz „Queensize/Kingsize”, z udziałem Nath. Preorder fizycznego wydania, w formie płyty winylowej, wystartował wczoraj.

EXPO 2000 to trójmiejski producent, którego doskonale znamy chociażby ze współpracy z Belmondawgiem. Ich wspólne EP „Hustle As Usual”, wydane w czerwcu 2021, okazało się sporym sukcesem, wykręcając milionowe liczby na platformach streamingowych. Złośliwi powiedzą, że to przez kontrowersje wokół postaci Młodego G. Ci, których interesuje muzyka i nie mają męskiego organu rozrodczego w uszach, zauważą jednak, że „H.A.U.” to kawał świetnie wyprodukowanego rapu. Z tego powodu, z nieukrywaną przyjemnością, informujemy, że EXPO 2000 nagrał nowy album.

Materiał nosi tytuł „ad hoc” i będzie albumem producenckim producenta. Łącznie składa się na niego 15 premierowych numerów, wśród których znajdziemy utwory instrumentalne, śpiewane oraz rapowane. Wśród zaproszonych na „ad hoc” raperów znaleźli się Asthma, Memfiz, Kobik, Kidd, Belmondawg, Liroy i Bryndal. Za deckami na projekcie stanęli DJ Eprom, DJ Te, DJ Krótki, DJ 100dB oraz DJ Chmielix. EXPO 2000 zaprosił też do współpracy dwie kobiety – kompozytorkę Joannę Dudę i cloudową wokalistkę Nath. Numer „Queensize/Kingsize”, z udziałem drugiej z pań, od kilku dni promuje płytę jako drugi singiel z projektu, obok numeru „A Milli Milli”, w którym zarapowali Belmondawg i Liroy.

Premiera albumu EXPO 2000 „ad hoc” zaplanowana jest na 22 lipca. Fizycznie materiał wyjdzie jedynie w formie płyty winylowej w limitowanym, ręcznie numerowanym wariancie transparentnym niebieskim oraz klasycznym, czarnym. Swój egzamplarz zamówisz w tym miejscu.

EXPO 2000 – ad hoc

A1. Flashback
A2. Nowy Numer feat. asthma
A3. Smooth Operator feat. DJ Eprom
A4. Przebiśniegi feat. Memfiz, DJ Te
A5. Monsun feat. DJ Krootki
A6. Obrót feat. Kobik
A7. Kocimiętka
A8. Queensize / Kingsize feat. nath

B1. Dream Loop feat. DJ 100dB
B2. Black Halo feat. Kidd
B3. Sci-Fi Boom Bap
B4. A Milli Milli feat. Belmondawg, Liroy
B5. Potęgowanie
B6. Tygrysy Europy feat. Joanna Duda, Bryndal, DJ Chmielix
B7. Ekskursja

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: