Sami i Marko Tadeusz postawili „Pierwszy krok” i zrobił się „Hałas”

Opublikowano: 30/06/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Rapowa Bydgoszcz i rapowy Białystok łączą siły we wspólnym projekcie. Wszystko za sprawą Samiego oraz Marko Tadeusza, którzy nagrali wspólny album. Pierwsze dwa single są już w sieci, z czego jeden z nich puszczono wraz z klipem.

Dwóch zdolnych młodziaków, Sami i Marko Tadeusz, postanowiło połączyć siły i nagrać wspólny album. Jeden i drugi dał się już poznać słuchaczom rapu w Polsce. Samiego kojarzymy przede wszystkim z jego mixtape’ów i epek, na których kupił nas swoim wyluzowanym, okadzonym jaraniem flow. Niedawno mieliśmy okazję usłyszeć go również na żywo i utwierdzić się, że koncertowo to niezwykle charyzmatyczny MC. Marko Tadeusza poznaliśmy z kolei przez BUMP’12 jako wszechstronnego rapera i producenta. Po swoim debiutanckim „Starcie”, utwierdził nas w tym, że warto go śledzić, wypuszczając do spółki ze Smokinem album „Z życia wzięte”.

Rok 2024 przynosi nam fuzję Samiego i Marko Tadeusza. Projekt jest póki co owiany lekką mgiełką tajemnicy. Nie znamy jeszcze tytułu albumu ani jego potencjalnej daty premiery. Wiemy natomiast, że głównym MC będzie na nim Sami, a Marko, o wiele bardziej niż za nawijkę, odpowiedzialny będzie za bity. Poznaliśmy również dwa pierwsze single, które duet zdążył wypuścić na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni i które pokazują, że nadchodzący album będzie stylistycznie zróżnicowany.

Pierwszym z nich jest ciężki, boom-bapowy „Pierwszy krok”. W postawieniu go, Samiego i Marko Tadeusza gościnie wsparł StafSynek. Numer zobrazowano również wykręconym klipem, autorstwa TYMO77. Drugi singiel, „Hałas”, to dla odmiany przelot na bicie z szybszą podziałką rytmiczną i tym razem również zwrotką od Marko. Póki co, kawałek znaleźć można jedynie w formie audio, chociaż w social media czytamy, że klip do niego ma pojawić się wkrótce.

(Fot. główna – kadr z video „Pierwszy krok”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: