Słoń rozpoczyna „Wojnę Totalną”

Opublikowano: 02/11/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy szczegóły szczegóły czwartego solowego albumu Słonia. Wydawnictwo zatytułowane „Redrum”, które wcześniej opisywane było pod roboczym tytułem jako „Czerwony Rum” ukaże się w grudniu, a w sieci właśnie pojawił się pierwszy oficjalny zwiastujący je singiel.

Zaprezentowany numer to poparty ponad 8-minutowym one shot video utwór „Wojna Totalna”. Jak dowiadujemy się z oficjalnego opisu singla, nie jest to wcale kawałek z albumu „Redrum”, który Słoń zamierzał zaprezentować w pierwszej kolejności. „Wojna Totalna” pierwotnie stanowić miała drugi lub trzeci zwiastun zbliżającego się wydawnictwa, jednak jak przyznaje sam autor:  „ze względu na panujący obecnie syf w naszym kraju podjąłem decyzję, że to poleci na pierwszy ogień”. W zamieszczonym w mediach społecznościowych przez Słonia wpisie znaleźć możemy szersze wyjaśnienie: „chciałem z siebie wyrzygać wszystkie emocje związane zarówno z napięciami społecznymi jak i zwykły ludzki stres a 2020 jaki jest wszyscy widzą. Poza polityką i tematem zarażeń które ciągną za sobą problemy ekonomiczne wszyscy się na codzień pierdolimy się z własnymi problemami, tak więc wyplułem z siebie ponad 8min treści a klip skręcony jest jednym prostym ujęciem bez laserów i wodotrysków (na tego typu klipy do płyty przyjdzie czas później). Uważam że moment w którym kraj w którym się urodziłem, mieszkam, płacę podatki, kraj z którego pochodzi całe znane mi drzewo genealogiczne mojej rodziny skręca w jakimś pojebanym, zamordycznym kierunku jest najlepszy żeby wyrazić swoje zdanie. Mówiąc szczerze nie jest to utwór stricte o polityce – jest ona kręgosłupem utworu, natomiast porusza znacznie więcej problemów i rzeczy które mnie wkurwiają.”

Klip do singlowej „Wojny Totalnej” przez Szerszenia nakręcony został w należącym do Słonia pubie Złe Miejsce. Tego bardzo klimatycznego miejsca w centrum Poznaniu, z powodu obowiązujących obostrzeń, niestety odwiedzić obecnie nie można. Pozostaje nam więc wirtualnie na chwilę przestąpić jego progi. Premiera albumu „Redrum”, za którego produkcję w całości odpowiada Chris Carson zaplanowana została na 11-go grudnia. Preorder najnowszego albumu Słonia jest już dostępny – sklep Vulgarus zaprasza.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: