Słoń „Czerwony Rum” zaserwuje nam w grudniu

Opublikowano: 26/10/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Już jakiś czas temu zakomunikowaliśmy Wam, że czekamy na ten materiał jak źli. Nowy solowy album Słonia na szczęście ukaże się już relatywnie niedługo, a my właśnie poznaliśmy szczegóły wydawnictwa, którego tytuł „Czerwony Rum” był jedynie, jak się okazuje, tytułem roboczym, a którego preorder wystartował w dniu dzisiejszym.

Informacja o tym, że Słoń przy nagrywaniu swojej czwartej solówki postawił na współpracę z tylko jednym producentem, którym jest Chris Carson dotarła do wszystkich zainteresowanych już jakiś czas temu. Tak jak, że Wojtas beaty te postanowił zmasakrować wyłącznie w pojedynkę. Tym samym, nikt więcej oprócz DJ’a Flipa, na „Czerwony Rum” zaproszony przez gospodarza nie został. Naszą ciekawość odnośnie tego jak brzmieć będzie następca „Mutylatora” potęguje natomiast to jak współpracę z beatmakerem ocenia sam poznański MC: „Carson wniósł BARDZO dużo świeżości do mojej twórczości swoim brzmieniem, obaj jaramy się w sumie zupełnie przeciwległymi biegunami muzyki, ponieważ ja siedzę bardziej w podziemiu, metalu i ogólnopojętej kulturze horroru natomiast Krystian ma potężną wiedzę na temat mainstream’owych trendów, brzmień i najnowszych patentów stosowanych zarówno w rapie jak i w muzyce pop”.

Pomimo znacznego ograniczenia osób zaangażowanych w powstanie „Czerwonego Rumu”, założyciel Brain Dead Familii zauważa, że pracę nad zbliżającym się albumem nie należały do najprostszych: „Nie ukrywam że logistyka nagrywania płyty i kręcenia klipów w czasie pandemii była mocno zaburzona i kosztowała nas dużo stresu. Ze względu na to że Chris Carson mieszka na co dzień w Belgii wszelkie nasze rozmowy na temat inspiracji, brzmienia odbywały się w 100% telefonicznie i w sumie ani razu się nie widzieliśmy na żywo podczas tego okresu”.

Sesje nagraniowe albumu „Czerwony Rum”, w których udział brali także realizujący wokale Brainfreezer i Kamil „Rasta” Baszak oraz masterujący całość Bartosz Napieralski zakończyły się powodzeniem i ostatecznie nagranych zostało 15 numerów, z których składać będzie się nowy solowy album Słonia. Zmianie uległ jedynie tytuł wydawnictwa, które na sklepowe półki 11-go grudnia trafi jako „Redrum”. Dlaczego tak? Sytuacje wyjaśnia sam autor materiału: „Album oficjalnie się nazywa „Redrum” aczkolwiek sam używam roboczej nazwy „Czerwony Rum” – obie formy możemy uznać za poprawne aczkolwiek jak już wspomniałem oficjalną „sklepową” nazwą jest „Redrum”. Mam nadzieję że to co stworzyliśmy się wam spodoba :* HAVE FUN KIDS!”

Wzbogacony o dodatki preorder albumu „Redrum” wystartował w dniu dzisiejszym na stronie sklepu Vulgarus. Premiera nowego solowego krążka Słonia zaplanowana została natomiast na 11-grudnia.

słoń-redrum-okładka

Słoń – Redrum

01. Kosmiczne Przygody Generała Syfilisa
02. Czerwony Rum (scratch DJ Flip)
03. Wylinka
04. Amore Amore
05. Władza Absolutna
06. Clint Eastwood
07. Szepty, Krzyki
08. Konnichiwa (scratch DJ Flip)
09. Najgorszy Przyjaciel Człowieka
10. X
11. Na Celowniku
12. Złoń
13. Megatron
14. Głębiej
15. Wojna Totalna

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: