Słynny mural z Notoriusem B.I.G. ocalony!

Opublikowano: 24/05/2017
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Brooklyn,  Bedford Avenue, Quincy Street – to lokalizacja słynnego muralu z podobizną jednego z bardziej znanych mieszkańców tej nowojorskiej dzielnicy Biggiego Smallsa. Kilka dni temu natomiast mieszkańcami Brooklynu, NY oraz wszystkimi fanami Notoriusa B.I.G. zatrzęsła informacja, że słynny mural „King of NY” trwale wpisany w krajobraz dzielnicy zniknąć ma ze ściany budynku!
Właściciel obiektu Samuel Berkowitz , na którego ścianie dwaj artyści – Naoufal „Rocko” Alaoui i Scott „Zimer” Zimmerman upamiętnili postać Christophera Wallace’a w zeszłym tygodniu podał do wiadomości, że w celu zwiększenia atrakcyjności budynku zamierza przeprowadzić w nim pracę remontowe polegające na zamontowaniu większej ilości okien w budynku, co automatycznie spowodowałoby destrukcję słynnego muralu!
W odpowiedzi na zamiary właściciela usytuowanego na Brooklynie budynku akcję ocalenia kultowego już dzieła podjęła nowojorska grupa artystyczna Spread Art NYC. Grupa zaproponowała przekazanie Berkowitzowi 5.000 dolarów w zamian za zachowanie muralu, ten jednak przedstawił kontrofertę, w której poprosił o 1.250 dolarów miesięcznie (!) za rozważenie pozostawienia podobizny Króla Nowego Jorku na należącym do niego budynku. Propozycja złożona przez Samuela Berkowitza okazała się jednak zbyt trudna do spełnienia przez Spread Art NYC. 

Walka o zachowanie dzieła Rocko i Zimera zbiegło się z rocznicą 45. urodzin Christophera, co tym bardziej zwiększyło liczbę osób protestujących i podpisujących petycję o zachowanie muralu. W walkę o zachowanie słynnego murala Big Poppa zaangażowali się m.in. burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio i kongresmen Hakeem Jeffries, a także drużyna Brooklyn Nets i raper T.I. oraz wielu mieszkańców Brooklynu i reszty dzielnic NY. I oczywiście wszyscy fani Notoriusa w Stanach jak i poza nimi.
Przed takimi siłami obronnymi i wobec tak kultowej postaci (w szczególności dla mieszkańców Brooklynu) jaką jest Notorius B.I.G. większość by się ugięła. Ugiął się i Samuel Berkowitz – właściciel budynku ulokowanego przy Bedford Avenue i Quincy Street. W rozmowie z jednym z twórców muralu Naoufalem  Alaoui przyznał, że w momencie podejmowania decyzji o remoncie budynku i zniszczeniu słynnego obrazu na jednej z jego ścian nie zdawał sobie sprawy jak ważną dla dzielnicy Brooklyn jak i wszystkich mieszkańców NYC jest postać Notoriusa B.I.G.

“To be honest, he just didn’t know how important Biggie is to Brooklyn. He’s not a bad guy. A lot of people offered to help financially, but he said he don’t need the money, just the respect of his neighbors.” – opowiada o swojej rozmowie z Berkowitzem jeden z twórców murala „King of NY”.

 

 

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: