Soulpete wypuszcza projekt inspirowany kinem noir

Opublikowano: 17/10/2019
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Soulpete, jeden z bardziej uzdolnionych i wszechstronnych producentów na naszej scenie, jeszcze w tym miesiącu uraczy nas swoim nowym wydawnictwem. Tym razem będzie to w większości instrumentalny projekt, do powstania którego autora zainspirowało kino z gatunku noir.

„Noir Fiction, to instrumentalny projekt zainspirowany czarnym kinem (film noir), który nie lubi podziału na dobro i zło, nie moralizuje i nie lubi happy endów. Jak ktoś oglądał tego typu filmy, to wie, że charakterystycznym elementem jest brud, mrok i szarość ulic. I taki też jest klimat tej płyty” – głosi nam opis albumu zamieszczony pod singlami zwiastującymi zapowiedzianego na 27-go października krążka.

Pierwszym singlem były połączone numery „Dzień z życia czilera” z udziałem Frostiego Rege i DJ Te„Nancy Callahan”. W dniu dzisiejszym natomiast na kanale Soulpete’a pojawił się kawałek „CEKOL”, w którym gościnnie słyszymy RAU sklejony z numerem „Dwight McCarthy”. Goście na „Noir Fiction” pojawią się jedynie w bonus trackach do albumu, którego podstawą będzie 20 instrumentali. Całość wypalona zostanie na zaledwie 500 sztukach CD, które już teraz zamawiać możecie wysyłając maila na noirfictionalbum@gmail.com.

Soulpete-Noir-Fiction-okładka

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: