Sto lat, poznanhiphop.pl

Opublikowano: 04/11/2019
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Dokładnie 18 lat temu opublikowany został pierwszy post na legendarnej stronie poznanhiphop.pl. Katarzyna „Kada” Lesińska napisała wtedy: „Właściwie nie wiadomo od czego zacząć. Zaczynam pracę nad stroną, z zerowym pojęciem o html . To co działo się przez kolejne 10 lat to historia, w której osobiście mieliśmy zaszczyt uczestniczyć, a teraz chcielibyśmy Wam ją zrelacjonować z łezką w oku.

Kadę część z Was kojarzyć może jako bardzo zdolną producentkę oraz raperkę i wokalistkę. Współpracowała, m.in. z takimi osobistościami jak Deobe, Lilu, Owal, DonGURALesko, Eskaubei, Kobra&Oldas czy Rafi. Śmiało można powiedzieć, że Kasia to matka chrzestna poznańskiego rapu i to właśnie ona jako pierwsza na naszym podwórku burzyła utarte przekonanie jakoby kobiety nie potrafiły rapować.

Dzień, w którym Kada uruchomiła poznanhiphop.pl jest punktem zwrotnym w historii kultury hip-hopowej w Poznaniu. Kameralna redakcja portalu promowała poznańskich raperów, organizowała eventy szerzące kulturę hip-hopową wśród ludzi, wydarzenia sportowe, przygotowywała audycje radiowe, reportaże i programy telewizyjne oraz wolontariackie akcje charytatywne. Forum poznanhiphop.pl, podobnie jak słynne forum Ślizgu, stało się medium, za pomocą którego lokalni raperzy mogli prezentować swoją twórczość i nawiązywać ze sobą współpracę. Nie sposób nie wspomnieć również o epickiej Bitwie o Bema, czyli bitwie freestyle’owej, która zapełniła pustą lukę po bitwach w Dobrym Adresie. To dzięki inicjatywie, zajawce i pracy Katarzyny oraz kilku równie wspaniałych, działających z Nią ludzi, powstała platforma, która w pewien sposób zjednoczyła w Poznaniu ludzi interesujących się hip-hopem. To dzięki poznanhiphop.pl zawiązało się wiele nowych projektów muzycznych, tanecznych, malarskich, ale i po prostu przyjaźni, z których część trwa do dziś.

Jedyny słuszny portalu w tamtych czasach oraz Katarzyno – STO LAT! Dziękujemy, ściskamy czule i zapamiętamy na zawsze!

Przypomnijmy sobie kawałek, który na 7 urodziny poznanhiphop.pl nagrali Arbak, Fido, PeeRZet, DJ Czarny oraz Sienias:

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: